Mąka i Filip znów najlepsi

W czwartek zakończyły się  Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Ostatniego dnia zawodów w Czarnym Borze tytuły mistrzowskie w mass starcie zdobyli Wojciech Filip oraz Anna Mąka.

Zarówno dla Filipa, jak i Mąki to drugie złote medale wywalczone w tym tygodniu. Mąka triumfowała wcześniej w biegu indywidualnym, Filip wygrał sprint.

Kolejny triumf zawodnik AZS AWF Wrocław zawdzięcza postawie na strzelnicy. Z dwudziestu strzałów chybił tylko trzykrotnie. Do ostatniego strzelania tempa dotrzymywał mu Konrad Badacz, który jednak zaliczył dwie karne rundy i przed finałowym okrążeniem tracił około dwudziestu sekund. Podobną stratę zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra zanotował również na mecie. Po brąz sięgnął Grzegorz Guzik, który do półmetka zachowywał czyste konto na strzelnicy, ale w stójce zaliczył aż cztery karne rundy.

Na kolejnych miejscach finiszowali Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka i Przemysław Pancerz – wszyscy spudłowali po pięć razy. Spośród kadrowiczów na starcie zabrakło jedynie Marcina Zawoła, który w czwartek wystartował w biegu sztafetowym juniorów.

Pół godziny po mężczyznach do rywalizacji przystąpiły seniorki. Po dniu odpoczynku do stawki zawodniczek powróciły Anna Mąka i Magda Piczura, które zajęły dwie pierwsze lokaty. Górą była Mąka, która spudłowała sześciokrotnie i wyprzedziła Piczurę różnicą 21 sekund. Druga z zawodniczek z Kościeliska biegała siedem karnych rund. Osiem niecelnych strzałów oddała Joanna Jakieła, która na ostatnim okrążeniu w walce o brąz wyprzedziła Wiktorię Celczyńską i Darię Gembicką. Skład czołowej szóstki uzupełniła mistrzyni Polski w sprincie Kamila Cichoń.

Po południu rozegrano biegi sztafetowe. Triumfowali juniorzy UKS Biathlon Chorzów (Fabian Suchodolski, Bartosz Pikulski, Kacper Brzóska), juniorzy młodsi BKS WP Kościelisko (Klemens Bachleda-Szeliga, Maciej Łapka, Grzegorz Galica), juniorki młodsze UKN Melafir Czarny Bór (Majka Germata, Julia Tomasiak, Aleksandra Szajnowska), młodzicy UKN Melafir Czarny Bór (Konrad Matusik, Kazimierz Siwa, Kajetan Urbaniak), młodziczki UKS Mieroszów (Iga Wardzińska, Lena Wojciechowska, Kamila Woźniak), młodzicy młodsi UKS Strzał Wodzisław Śląski (Aurelio Latuszewski, Szymon Mika, Piotr Zając) oraz młodziczki młodsze UKS Lider Katowice (Lidia Pińkowska, Olga Stanieczek, Zuzanna Laszczyk).

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Wojciech Filip

 Polska | kobieta | Anna Mąka