Trzy sobotnie starty z udziałem Biało-Czerwonych

W sobotę czekają nas emocje związane ze startem Kamili Żuk w biegu pościgowym podczas Pucharu Świata w Ostersund. Na starcie stanie również sztafeta polskich biathlonistów. Z kolei w Sjusjoen na Pucharze IBU w biegu ze startu wspólnego ścigać się będą Magda Piczura, Joanna Jakieła oraz Kamila Cichoń.

Punktualnie o godzinie 13:00 rozpocznie się w Ostersund bieg pościgowy kobiet. Jako jedyna z Polek w czołowej sześćdziesiątce sprintu znalazła się Kamila Żuk, która w sobotę wystartuje z numerem 41 i stratą minuty i 36 sekund do zwyciężczyni Lisy Hauser z Austrii. Mistrzyni Europy w tej specjalności ze stycznia tego roku do czołowej dziesiątki na starcie tracić będzie niespełna minutę. Żuk z perwnością stać na awans i pierwsze punkty w sezonie.

Drugim aktem rywalizacji w Pucharze Świata będzie wyścig sztafet. Trenerzy Adam Kołodziejczyk i Agnieszka Cyl ustalili kolejność w jakiej zaprezentują się polscy biathloniści. Na pierwszej zmianie zaprezentuje się Łukasz Szczurek, po którym na trasie pojawią się Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec. Do startu na ostatniej zmianie przewidziany jest Przemysław Pancerz. W stawce znalazło się 27 drużyn - Polacy na podstawie wyników w Pucharze Narodów po słabym początku sezonu klasyfikowani są w tym gronie na ostatnim miejscu.

W sobotę w norweskim Skusjoen zakończą się zawody Pucharu IBU. Ostatnią konkurencją w programie są biegi ze startu wspólnego z udziałem aż 60 zawodników. Żeby dostać się na listę startową należy być w czołowej piętnastce klasyfikacji generalnej, pozostałe miejsca przyznawane są na podstawie punktów do Pucharu Narodów uzyskiwanych we wcześniejszych biegach rozgrywanych w dany weekend. Z tej drugiej puli kwalifikację do sobotniego startu wywalczyły Magda Piczura, Joanna Jakieła i Kamila Cichoń. Ich rywalizacja rozpocznie się o 13:30.

Niestety do udziału w mass starcie nie zakwalifikował się żaden z naszych reprezentantów. Najbliżej był Tomasz Jakieła, który widnieje na liście jako czternasty rezerwowy.

LISTY STARTOWE:
Puchar Świata w Ostersund - bieg pościgowy kobiet
Puchar Świata w Ostersund - sztafeta mężczyzn
Puchar IBU w Sjusjoen - mass start kobiet
Puchar IBU w Sjusjoen - mass start mężczyzn