Wraca Puchar IBU Juniorów

Po 20 miesiącach przerwy wracają zawody z cyklu Pucharu IBU Juniorów. Do Martell wybierze się dwunastoosobowa reprezentacja kraju oparta na zawodnikach i zawodniczkach z kadry młodzieżowej.

W sezonie 2020/21 z powodu pandemii międzynarodowa rywalizacja juniorów ograniczyła się tylko do mistrzostw świata w Obertilliach. Zawody te wypadły bardzo korzystnie dla naszych reprezentantów, którzy wrócili z trzema medalami. Jan Guńka był trzeci w sprincie, Marcin Zawół drugi w biegu pościgowym, a wspólnie z Konradem Badaczem sięgnęli po złoto w sztafecie juniorów młodszych.

Wszyscy trzej znaleźli się w składzie reprezentacji na zawody inaugurujące nowy sezon Pucharu IBU Juniorów. Trener Rafał Lepel powołał także Huberta Matusika, Kacpra Brzóskę, Bartosza Penkałę i Fabiana Suchodolskiego. Z kolei szkoleniowiec żeńskiej grupy Łukasz Słonina zdecydował się zabrać do Martell Darię Gembicką, Patrycję Stanek, Annę Nędzę-Kubiniec, Klaudię Topór i Barbarę Skrobiszewską.

Zawody rozpoczną się 10 grudnia od biegu indywidualnego, dwa dni później rozegrane zostaną biegi sztafetowe. Drugi etap rywalizacji we Włoszech rozpocznie się 15 grudnia od biegów sprinterskich. Później juniorów czekają jeszcze sztafety mieszane i supersprinty.

Do kalendarza pucharowego liczyć się będą jeszcze starty w styczniowych zawodach w Hochfilzen, Mistrzostwach Europy Juniorów w Pokljuce oraz zaplanowanych na przełom lutego i marca Mistrzostwach Świata Juniorów i Juniorów Młodszych w Soldier Hollow.