Niemiecki dzień w Idre

Lukas Fratzscher został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu IBU w sezonie 2021/22. Niemiec wygrał sprint w Idre. Najlepszy z Polaków, Andrzej Nędza-Kubiniec, zajął 49. miejsce.

Niemieccy kibice mogą byś spokojni o formę swoich zawodników. Przedpołudniowy sprint kobiet wygrała Marion Wiesensarter, w popołudniowym biegu mężczyzn najlepszy okazał się Lukas Fratzscher. Podobieństw jest więcej - oba te zwycięstwa były minimalne. Fratzscher wygrał z przewagą zaledwie trzech dziesiątych sekundy nad  Sverre Aspenesem i półtorej sekundy nad Johannesem Kuehnem. Zarówno obaj Niemcy, jak i Norweg spudłowali po razie. Czołowa trójka zdecydowanie odskoczyła reszcie stawki. Czwarty na mecie Havard Bogetveit zanotował czas o 25 sekund gorszy od zwycięzcy.

Z czwórki Polaków najlepiej zaprezentował się Andrzej Nędza-Kubiniec, który w stawce 130 zawodników zajął 49. miejsce. Wynik ten mógł być lepszy gdyby nie dwie karne rundy po strzelaniu w postawie leżąc. Na mecie olimpijczyk z Pjongczang zameldował się z nieco ponad dwuminutową stratą do najlepszego.

Pozostali reprezentanci Polski zajęli dalsze miejsca - Wojciech Janik z dwoma karnymi rundami na koncie zajął 80. miejsce, debiutant Patryk Bryn po jednym niecelnym strzale uplasował się na 89. lokacie, Wojciech Skorusa po przebiegnięciu dodatkowych 450m sklasyfikowany został na 91. pozycji.

Do rywalizacji w Idre zawodnicy powrócą po dniu przerwy. W sobotę ponownie zmierzą się na dystansie sprinterskim. Z kolei na niedzielę zaplanowano biegi pościgowe.

WYNIKI

fot. Stancik/IBU

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Andrzej Nędza-Kubiniec