Eckhoff chce zdetronizować Berger

Tiril Eckhoff w wywiadzie dla norweskiego dziennika VG przyznała, że marzy o tytule najlepszej biathlonistki w historii Norwegii. By tego dokonać obrończyni kryształowej kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata musi zdetronizować Torę Berger.

Berger, która zakończyła karierę po igrzyskach w Soczi, ma na swoim koncie imponującą liczbę 28 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, co w tabelach historycznych daje jej piątą pozycję - najlepszą spośród Norweżek. Eckhoff jest w niej szósta, ale w swoim dorobku ma tylko dwa zwycięstwa mniej.

- Moim celem jest wyprzedzenie Tory. Chcę zostać najlepszą norweską biathlonistką w historii - powiedziała Eckhoff.

Wyprzedzenie starszej koleżanki, z którą w 2014 roku sięgała po olimpijskie złoto w sztafecie mieszanej, wydaje się być kwestią czasu. Przypomnijmy, że ubiegłej zimy w drodze po końcowy triumf w generalce Eckhoff wygrała aż trzynaście biegów.

Czy mimo ewentualnego przeskoczenia Berger w klasyfikacji zwycięstw Eckhoff będzie mogła tytułować się "tą najlepszą"? Wątpliwe jeśli wśród skalpów nadchodzącej zimy zabraknie indywidualnego złota igrzysk. Eckhoff na taki sukces wciąż czeka, Berger może się pochwalić wygraną w biegu na 15km podczas igrzysk w Vancouver.

Sezon biathlonowego Pucharu Świata zainauguruje w ostatni weekend listopada w Ostersund. Igrzyska w Pekinie planowane są w dniach 4-20 lutego przyszłego roku.

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Tiril Eckhoff