Ostatnia zima Pitoń

Karolina Pitoń zapowiedziała, że po sezonie 2021/22 zakończy swoją przygodę z biathlonem. Zawodniczka z Zakopanego reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej od ponad siedemnastu lat.

34-latka z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Polski w biathlonie na nartorolkach. Pitoń w Dusznikach-Zdroju była piąta w sprincie, by dzień później wywalczyć tytuł wicemistrzowski w biegu pościgowym.

- Do tych zawodów przygotowywałam się tylko przez trzy tygodnie. Wcześniej przez miesiąc po prostu byłam w wojsku. Cały sierpień spędziłam we Wrocławiu służąc w Kompanii Ochrony Lotniska. Udało mi się oddelegować na pół roku, więc do końca lutego. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze ugrać marzec, żebym mogła dokończyć sezon – powiedziała Pitoń, która długo czekała na uregulowanie swojej sytuacji zawodowej przez co wypadła ze szkolenia reprezentacyjnego.

- Nadchodzący sezon jest definitywnie moim ostatnim. Chcę się jak najlepiej zaprezentować i pożegnać ze wszystkimi – dodała Pitoń, która swój międzynarodowy debiut zaliczyła w 2004 roku podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Haute Marienne.

Do jej największych sukcesów należy srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów z 2008 roku oraz czwarta lokata w zawodach Pucharu IBU w Dusznikach-Zdroju w 2015 roku. Reprezentowała Polskę na seniorskich Mistrzostwach Świata w Kontiolahti (2015) i Ostersund (2019). Jej najlepszym rezultatem w zawodach rangi Pucharu Świata jest 44. pozycja w biegu pościgowym wywalczona w sezonie 2014/15.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Karolina Pitoń