Siódmy tytuł mistrzowski Hojnisz-Staręgi

W Dusznikach-Zdroju rozdano medale nartorolkowych MP w sprincie. Wśród seniorów triumfowali Monika Hojnisz-Staręga oraz Przemysław Pancerz.

Dla Hojnisz-Staręgi to już siódmy złoty medal Mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach w kategorii seniorów. Mimo trzech pudeł aktualna mistrzyni świata w sprincie wygrała z przewagą 28 sekund nad Kamilą Żuk. Powracająca do pełni formy po drobnych problemach ze zdrowiem zawodniczka z Sokołowska biegła jedną karną rundę więcej od zwyciężczyni. Po brązowy medal sięgnęła nieco niespodziewanie Patrycja Stanek, która triumfowała jednocześnie w rywalizacji juniorek. Zawodniczka z Kościeliska minimalnie wyprzedziła klubowe koleżanki Magdę Piczurę i Karolinę Pitoń. Kolejne lokaty zajmowały kadrowiczki - Anna Mąka była szósta, Joanna Jakieła siódma, zaś Kinga Zbylut z aż pięcioma pudłami dopiero jedenasta.

W biegu mężczyzn stawka była jeszcze bardziej wyrównana, pierwsza piątka zawodników zmieściła się w dwudziestu sekundach. Po swój pierwszy seniorski tytuł sięgnął Przemysław Pancerz. Zawodnik AZS AWF Wrocław po dwóch karnych rundach wyprzedził Tomasza Jakiełę różnicą dwunastu sekund. Brąz z zaledwie niecałą sekundą straty do Jakieły wywalczył Jan Guńka, który podobnie jak Stanek u kobiet zgarnął również tytuł mistrza Polski juniorów. Czwarty finiszował Grzegorz Guzik, piąty był Łukasz Szczurek. Kolejni zawodnicy stracili już ponad minutę, jako szósty linię mety przeciął Wojciech Skorusa. Obrońca mistrzowskiego tytułu sprzed roku Marcin Zawół tym razem sklasyfikowany został na jedenastym miejscu.

Do południa rywalizowały młodsze kategorie wiekowe. Tytuły mistrzowskie zdobyli junior młodszy Fabian Suchodolski (UKS Biathlon Chorzów), juniorka młodsza Zuzanna Sadownik (MKS Duszniki-Zdrój), młodzik Grzegorz Galica (BKS WP Kościelisko) oraz młodziczka Majka Germata (MUKN Pod Stróżą).

W niedzielę dokończenie zawodów. Młodzicy rywalizować będą w biegu indywidualnym, pozostali w biegach pościgowych. Transmisje na facebookowym profilu Polskiego Związku Biathlonu oraz na YouTube.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Przemysław Pancerz

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga