XXIII edycja Pucharu Melafiru za nami

W dniach od 17 do 19 września w Czarnym Borze znów królował biathlon. Juniorzy z Polski i Czech rywalizowali na nartorolkach w ramach Pucharu Europy Centralnej i Pucharu Polski "Celuj w Igrzyska", z kolei młodzicy rywalizowali o medale mistrzostw województwa w crossie. Impreza wpisywała się w wieloletnią tradycję Pucharu Melafiru.

Rywalizacja na nartorolkach toczyła się w sprincie i biegu pościgowym. Jedynym zawodnikiem, który wygrał obie te konkurencje był Kacper Brzóska, który rywalizował w kategorii junior młodszy. Dzięki świetnym występom w Czarnym Borze zawodnik UKS Biathlon Chorzów objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej pierwszej letniej edycji "Celuj w Igrzyska". Do zakończenia cyklu zostały jeszcze tylko dwa biegi.

Wśród juniorów w sprincie po wygraną sięgnął Hynek Skrabal z KB Strelka Brno, w biegu pościgowym najlepszy okazał się zawodnik MKS Duszniki-Zdrój Jakub Ogorzałek. Jego klubowa koleżanka Marzena Zoriy triumfowała w tej konkurencji wśród juniorek. Dzień wcześniej w sprincie na najwyższym stopniu podium stała Patrycja Mecler z UKS Biathlon Chorzów. W rywalizacji juniorek młodszych zwycięstwami podzieliły się Zuzanna Sadownik z MKS Duszniki-Zdrój i Anita Cikankova z KB Strelka Brno. Pierwsza wygrała sprint, druga była najlepsza w biegu pościgowym.

W programie Wojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biathlonowym crossie znalazły się bieg indywidualny oraz sprint. Dwa złote medale wywalczyła Majka Germata z MUKN Pod Stróżą. Na uwagę zasługiwała zwłaszcza przewaga z jaką wygrała w biegu indywidualnym. Druga w klasyfikacji tego startu Weronika Witek straciła do zwyciężczyni niemal trzy minuty. Wśród młodzików oba biegi zakończyły się dubletami zawodników MKS Karkonosze Jelenia Góra. W biegu indywidualnym triumfował Igor Kusztal przed Maksymilianem Kosmaczem, w sprincie najlepszy był Michał Szulczyński, a Kusztal musiał się tym razem zadowolić drugą lokatą.

Ostatnią letnią imprezą na szczeblu centralnym w sezonie 2021 będą Mistrzostwa Polskiw biathlonie na nartorolkach, które planowane są w terminie 24-26 września w Dusznikach-Zdroju.

WYNIKI - PP CWI:
SPRINTY
BIEG POŚCIGOWY JUNIORÓW
BIEG POŚCIGOWY JUNIOREK
BIEG POŚCIGOWY JUNIORÓW MŁODSZYCH
BIEG POŚCIGOWY JUNIOREK MŁODSZYCH

WYNIKI - WMM:
BIEGI INDYWIDUALNE
SPRINTY