Szóste miejsce Jakieły na inaugurację letnich MŚ

Joanna Jakieła zajęła szóste miejsce w finale supersprintu juniorek. Była to pierwsza konkurencja Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach, które rozpoczęły się w czwartek w Novym Meście. Wygrała Anastazja Gorejewa z Rosji.

Jakieła świetnie spisała się już we wcześniej rozegranych kwalifikacjach, w których uzyskała drugi rezultat. Spudłowała po razie podczas każdego z dwóch strzelań i przegrała tylko dwie sekundy z Terezą Vobornikovą z Czech. Magda Piczura zaliczyła dwie karne rundy po strzelaniu w postawie leżąc i awansowała do finału z 28. czasem. Kwalifikowało się trzydzieści najlepszych zawodniczek.

Bieg finałowy rozgrywany był na zasadach mass startu. Jakieła plasowała się w czołówce od samego początku. Straty ponoszone na strzelnicy niwelowała szybkim biegiem. Po trzecim strzelaniu, które w wykonaniu Jakieły było bezbłędne, Polka awansowała na pierwsze miejsce z kilkunastosekundową przewagą nad rywalkami. Niestety podczas ostatniej wizyty na strzelnicy 22-latka z Kościeliska spudłowała trzykrotnie i dała się wyprzedzić trzem rywalkom. Tuż przed metą Jakiełę wyprzedziły jeszcze dwie rywalki, do mety Polka dotarła jako szósta.

Magda Piczura finiszowała na siedemnastym miejscu. Druga z Polek świetnie zaczęła, bo po bezbłędnym strzelaniu wybiegała na drugie okrążenie jako szósta. W późniejszej fazie biegu zanotowała cztery kary i do zwyciężczyni straciła nieco ponad półtorej minuty.

Wygrała Anastazja Gorejewa z Rosji, która na półmetku plasowała się dopiero na szesnastej pozycji. Dobra dyspozycja strzelecka w stójce i świetny bieg pozwoliły jej wysforować się na pierwszą lokatę. Drugie miejsce ze stratą sześciu sekund zajęła Sandra Bulina z Łotwy, po brąz sięgnęła zawodniczka gospodarzy Tereza Vobornikova.

WYNIKI - finał
WYNIKI - kwalifikacje

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Anastazja Gorejewa

 Polska | kobieta | Magda Piczura

 Polska | kobieta | Joanna Jakieła