Wietrzna niedziela w Dusznikach-Zdroju

Wietrzna aura utrudniała biathlonistom zmagania podczas drugiego dnia Pucharu Polski w biathlonie letnim. Zawody zaliczane są do klasyfikacji generalnej pierwszej letniej edycji Celuj w Igrzyska.

Listy startowe biegów sprinterskich były nieco przetrzebione w porównaniu z sobotnimi biegami długimi, stąd lista zwycięzców niedzielnej rywalizacji – w starszych kategoriach - wygląda zgoła inaczej. Wśród seniorów najlepszy okazał się Michał Neumann z AZS AWF Katowice, bieg kobiet wygrała jego klubowa koleżanka Justyna Tupta. Jedenastym klubem, który podczas weekendu w Dusznikach-Zdroju może pochwalić się zwycięstwem na koncie został UKS Lider Katowice, wszystko za sprawą Darii Gembickiej, która wygrała sprint juniorek. W rywalizacji roczników 2001-2003 prym wiedli zawodnicy z Żywca – wygrał Robert Kubisiak przed Jakubem Brenkusem. Wśród juniorów młodszych i juniorek młodszych zwycięstwa w niezłym stylu odnieśli przedstawiciele UKS Biathlon Chorzów: Fabian Suchodolski i Natalia Glejzner.

Jedynym zawodnikiem, któremu na Tauron Duszniki Arena udało się ustrzelić dublet był Szymon Szewczyk z UKS G8 Bielany, który wygrał oba biegi młodzików. W tej samej kategorii wśród dziewcząt triumfowała Majka Germata z MUKN Pod Stróżą, która zyskała aż 42 sekundy przewagi nad drugą zawodniczką. W najmłodszej kategorii wiekowej najlepsi okazali się Filip Babiński z UKS Biathlon Chorzów i Michalina Harasym z MUKN Pod Stróżą.

Kolejne zawody rangi ogólnopolskiej – Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim – zaplanowane są w Czarnym Borze w dniach 1-4 lipca.

WYNIKI