Łapszyn powalczy o igrzyska

Timofiej Łapszyn został ukarany dwunastomiesięczną dyskwalifikacją za złamanie przepisów antydopingowych. W poczet kary wliczono okres zawieszenia jakim reprezentant Korei Południowej był objęty od września 2020 roku. 

Decyzja Wydziału Antydopingowego Trybunału ds. Sportu w Lozannie oznacza, że 33-latek będzie mógł powrócić do biathlonowej rywalizacji w przyszłym sezonie. Rosjanin startujący od czterech lat w barwach Korei Południowej będzie tym samym mógł powalczyć o kwalifikację olimpijską i start na igrzyskach w Pekinie. Minionej zimy z powodu zawieszenia Łapszyn nie zaliczył ani jednego startu.

Biathlonista z Krasnojarska może mówić o sporym szczęściu, bo groziła mu dwuletnia dyskwalifikacja. Wzięto jednak pod uwagę okoliczności łagodzące - Rosjanin udowodnił, że zabroniony środek przyjął poprzez aerozol do nosa i nie miał zamiaru poprawiać w ten sposób wydolności organizmu. Incydent miał miejsce w grudniu 2013 roku podczas krajowych zawodów w Iżewsku.

Największym osiągnięciem Łapszyna jest drugie miejsce w sprincie wywalczone dziesięć lat temu podczas PŚ Kontiolahti. W sumie na pucharowym podium stawał trzykrotnie. Na igrzyskach w Pjongczang reprezentując barwy gospodarzy zawodów zajął 16. miejsce w sprincie. 

Powiązane osoby

 Korea Południowa | mężczyzna | Timofiej Łapszyn