IBU posadzi 100 tysięcy drzew

Jednym z elementów strategii rozwoju Międzynarodowej Unii Biathlonu jest osiągnięcie neutralności klimatycznej. Światowy Dzień Ziemi, jaki obchodzony jest globalnie 22 kwietnia okazał się być dobrą okazją do tego by ogłosić program "Biathlon Climate Challenge".

IBU postawiła sobie cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 roku. Stąd początek akcji, której finałem na być posadzenie aż stu tysięcy drzew.

- Jako dyscyplina zimowa jesteśmy silnie uzależnieni od mrozu i śniegu. Dlatego muzimy wziąć na siebie odpowiedzialność za walkę ze zmianami klimatycznymi. Rozpoczynając "Biathlon Climate Challenge" opowiadamy się za działaniami na rzecz klimatu i zrównoważonym rozwojem naszej dyscypliny i pozostałych sportów zimowych - powiedział Olle Dahlin, prezydent IBU.

Na czym polega najnowsza akcja społeczna IBU? Aby stać się jej częścią należy pobrać aplikację Active Giving, która będzie śledzić aktywność fizyczną użytkownika i zamieniać je na punkty. Te z kolei przełożą się na posadzone drzewa. Dodatkową atrakcją jest możliwość dołączenia do drużyny prowadzonej przez jedną z dziesięciu postaci światowego biathlonu - w tym gronie m. in. Dorothea Wierer, Franziska Preuss, Jakov Fak, Emilien Jacquelin, Sebastian Samuelsson czy Johannes Dale. 

Akcja ruszy 1 maja. Szczegóły można znaleźć na stronie IBU.