Medalistka MŚ z Włoch kończy karierę

Mistrzostwa Włoch w Martell były ostatnimi zawodami w karierze Nicole Gontier. 30-letnia medalistka MŚ postanowiła ogłosić zakończenie kariery.

Gontier to dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata. W 2013 roku wraz z Michelą Ponzą, Dorotheą Wierer i Karin Oberhofer wywalczyła brąż w sztafecie. Rezultat ten powtórzyła dwa lata później w Kontiolahti (wówczas zamiast Ponzy w składzie znalazła się Lisa Vittozzi). Indywidualnie jej największym sukcesem jest trzecie miejsce w sprincie podczas zawodów Pucharu Świata w Oberhofie w styczniu 2015 roku. W swoim dorobku ma równiez medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata Juniorów oraz Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach. Na tym lista sukcesów się zakończy, bo Gontier postanowiła zakończyć sportową karierę. 

Doskonałą okazją do tego okazały się Mistrzostwa Włoch w Martell, gdzie w sobotnim biegu ze startu wspólnego Gontier wywalczyła siódme miejsce. W zawodach wystartowała w specjalnym kolorowym kostiumie, który był prezentem od Federici Sanfilippo i Dorothei Wierer. Ta ostatnia przywitała Gontier na mecie butelką szampana.

- To w jaki sposób mnie pożegnano jest dla mnie największym zwycięstwem. Dzięki obecnym tu trenerom i koleżankom z drużyny doszłam do tego punktu, w którym jestem. Wciąż jeszcze nie wiem czym się teraz zajmę. Na szczęście w dalszym ciągu mam wsparcie armii. Zapisałem się na studia magisterskie z marketingu sportowego na uniwersytecie w Rzymie. Mam nadzieję, że zostanę przy biathlonie - powiedziała na mecie reporterowi Fondo Italia.

Gontier w ostatnich latach wypadła ze składu pierwszej reprezentacji i w zawodach Pucharu Świata występowała sporadycznie. Jej najlepszym tegorocznym występem jest 56. miejsce w biegu indywidualnym w Anterselwie.

Sensacyjną triumfatorką sobotniego biegu okazała się Rebecca Passler, która wyprzedziła Lise Vittozzi i Dorotheę Wierer. Wśród mężczyzn mass start wygrał Lukas Hofer.

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Nicole Gontier