Rozstrzygnięcia drugiego dnia Mistrzostw Polski

Monika Hojnisz-Staręga oraz Andrzej Nędza-Kubiniec wygrali biegi sprinterskie podczas drugiego dnia Mistrzostw Polski w Dusznikach-Zdroju. Zakończenie zawodów w niedzielę.

Jako pierwsze swoją rywalizację na dystansie 7,5km stoczyły biathlonistki. W odróżnieniu do piątkowej rywalizacji w biegu indywidualnym zawodniczki popisały się dużo większą skutecznością strzelecką. Aż cztery z nich strzelało bezbłędnie. Z tego grona najwyżej sklasyfikowano Dominikę Bielecką, która zajęła czwarte miejsce. Lepsze czasy uzyskały zawodniczki, które spudłowały po jednym razie. Wygrała Monika Hojnisz-Staręga z przewagą 27 sekund nad Anną Mąką i 47 sekund nad Joanną Jakiełą. Dla zawodniczki z Chorzowa to już drugi złoty medal tych mistrzostw - wcześniej triumfowała w biegu indywidualnym.

Dopiero na szóstym miejscu uplasowała się Kamila Żuk, która spudłowała aż pięciokrotnie. Mimo to i tak zanotowała mniejszą stratę niż strzelające bezbłędnie Daria Gembicka (siódme miejsce), Kamila Cichoń (ósme) oraz Klaudia Topór (dziesiąte). Skład pierwszej dziesiątki uzupełniły Natalia Tomaszewska, która z dwoma karnymi rundami zajęła piątą lokatę oraz brązowa medalistka biegu długiego Anna Nędza-Kubiniec, która z taką samą skutecznością strzelecką uzyskała dzisiaj dziewiąty czas.

W biegu mężczyzn walkę o medale między sobą stoczyli Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka i Wojciech Filip. Ten ostatni jako jedyny z tej trójki strzelał bezbłędnie i po wybiegnięciu ze strzelnicy nieznacznie, bo tylko o dwie sekundy, przegrywał z Nędzą-Kubińcem, który biegał dwie karne rundy. Na mecie Nędza-Kubiniec był już lepszy od Filipa o dwadzieścia sekund. Zawodnik AZS AWF Wrocław musiał uznać wyższość kolejnego zawodnika z Kościeliska, bo dobrą postawą na ostatniej pętli drugi czas uzyskał Jan Guńka. Brązowy medalista mistrzostw świata juniorów młodszych w tej specjalności pudłował po razie podczas każdego ze strzelań i do mety dotarł z dwunastosekundową stratą do zwycięzcy. Dla 19-letniego podopiecznego trenera Rafała Lepela to drugi medal wywalczony w ten weekend. W piątek wygrał bowiem bieg długi.

Na czwartym miejscu uplasował się Tomasz Jakieła, który popisał się najlepszym czasem biegu w stawce. Skutecznę walkę o medal uniemożliwiła mu dyspozycja strzelecka - spudłował aż czterokrotnie. Z trzema karnymi rundami na koncie piątą lokatę zajął Grzegorz Guzik, który do zwycięzcy stracił 53 sekundy. Pozostali zawodnicy zanotowali już zdecydowanie większe straty.

W niedzielę rozegrane zostaną biegi masowe. Transmisje z zawodów od godziny 9:15 na profilu Polskiego Związku Biathlonu na Facebooku oraz na YouTube.

WYNIKI - KOBIETY
WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

LISTA STARTOWA BIEGU MASOWEGO

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Andrzej Nędza-Kubiniec

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga