Guńka lepszy od seniorów

Mistrzem Polski seniorów w biegu indywidualnym na dystansie 15km został Jan Guńka z BKS WP Kościelisko. Na podium towarzyszyli mu Przemysław Pancerz i Wojciech Janik - obaj z AZS AWF Wrocław.

W pierwszej trójce zabrakło miejsca dla obu naszych etatowych reprezentantów na zawody Pucharu Świata. Grzegorz Guzik z pięcioma karami (za pudło dodawano do czasu biegu 45 sekund) uplasował się na czwartym miejscu. Z kolei Andrzej Nędza-Kubiniec uzyskał najlepszy czas biegu, ale po aż ośmiu niecelnych strzałach zajął tylko piątą lokatę.

Wygrał mistrz świata juniorów młodszych w sztafecie Jan Guńka, który najlepiej połączył szybki bieg (drugi czas) z dobrym strzelaniem (cztery pudła). Pozostali dwaj medaliści - Przemysław Pancerz i Wojciech Janik - spudłowali co prawda tylko po razie, ale dystans 15km pokonali trzy minuty wolniej od Guńki.

Szósty rezultat wywalczył Wojciech Skorusa, który do zwycięzcy stracił nieco ponad dwie i pół minuty. Tylko jedną dziesiątą sekundy przegrał z nim Patryk Bryn. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Tomasz Jakieła, Fabian Suchodolski oraz Wojciech Filip. Marcin Szwajnos uzyskał jedenasty czas.

WYNIKI