Nilsson zadebiutuje w PŚ

Stina Nilsson znalazła się w składzie reprezentacji Szwecji na zawody w Ostersund. Dla mistrzyni olimpijskiej w biegach narciarskich będzie to okazja do debiutu w biathlonowym Pucharze Świata.

28-letnia Nilsson to była biegaczka narciarska - mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata, która w sumie może się pochwalić dwunastoma medalami dużych imprez. Od niespełna roku Szwedka próbuje jednak swoich sił w biegach z karabinem na plecach. Jej początki w nowej profesji nie należą jednak do szczególnie udanych. Za Nilsson starty w zawodach Pucharu IBU, w których radziła sobie dość przeciętnie. Jej najlepszym startem było ósme miejsce w biegu pościgowym w Osrblie, stała tam również na drugim stopniu podium w sztafecie. Pozostałe jej rezultaty było dużo słabsze - w swoim ostatnim starcie w Obertilliach z siedmioma karnymi rundami w sprincie zajęła dopiero 88. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu IBU zajęła 33. miejsce przegrywając pod tym względem z aż trzema koleżankami z reprezentacji. Mimo to trenerzy kadry zdecydowali się powołać Nilsson do kadry na finał Pucharu Świata w Ostersund.

Obok niej w składzie znalazły się również siostry Hanna i Elvira Oeberg, Mona Brorsson, Linn Persson i Anna Magnusson. Wśród mężczyzn Szwecję reprezentować będą Sebastian Samuelsson, Martin Ponsiluoma, Jeper Nelin, Peppe Femling i Gabriel Stegmayr,

fot. IBU

Powiązane osoby

 Szwecja | kobieta | Stina Nilsson