Niemcy i Norwegia najlepsze w finale Pucharu IBU

Niedzielne biegi sztafet mieszanych zakończyły tegoroczną rywalizację w ramach Pucharu IBU. W Obertilliach triumfowały zespoły Niemiec i Norwegii.

Ostatni dzień sezonu w drugim najważniejszym cyklu zawodów biathlonowych rozpoczął się od wyścigu sztafet mieszanych. Zwycięstwo odnieśli Niemcy w składzie Maren Deigentisch, Hanna Kebinger, Dominic Schmuck i Lukas Fratzscher. Uzyskali oni jedenaście sekund przewagi nad zespołem norweskim. Obie ekipy pokonywały jedną karną rundę - w sztafecie niemieckiej była to Hanna Kebinger, w sztafecie norweskiej była to Emilie Kalkenberg - więcej czasu na doładowania stracili jednak Norwegowie. Najlepiej z czołowej trójki na strzelnicy radzili sobie Czesi, którzy jednak odstawali nieco biegowo i do Niemców stracili dwadzieścia sekund.

Popołudniowa rywalizacja w supermikście rozpoczęła się od prowadzenia Anastazji Jegorowej z Rosji. Na drugiej zmianie na porowadzenie wyszedł zespół norweski. Karoline Erdal i Aleksander Andersen nie dali już sobie odebrać pierwszego miejsca i na mecie zjawili się dwadzieścia sekund przed Jegorową i Wasilijem Tomszynem. Rosjanie znacznie lepiej spisali się na strzelnicy. Dobierali bowiem tylko sześć nabojów, podczas gdy duet z Norwegii aż jedenaście. Na najniższym stopniu podium stanęli Paula Botet i Sebastien Mahon z Francji, którzy stracili do zwycięzców czterdzieści sekund.

W pucharowej klasyfikacji sztafet mieszanych zwyciężyła Norwegia. Zawodnicy tego kraju znaleźli się również na czele Pucharu Narodów. Wśród kobiet triumfowały Rosjanki.

WYNIKI
SZTAFETA MIESZANA 
SUPERMIKST 
KLASYFIKACJA SZTAFET MIESZANYCH
PUCHAR NARODÓW MĘŻCZYZN
PUCHAR NARODÓW KOBIET


fot. Deubert/IBU