Nawrath nie odpuszcza

Philipp Nawrath wygrał sprint w Obertilliach i awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Wśród kobiet wygrały Emilie Kalkenberg i Anastazja Jegorowa - obie uzyskały identyczny czas.

Po dniu przerwy wznowiono rywalizację w ramach Pucharu IBU w Obertilliach. W sprincie mężczyzn najlepszy - już po raz trzeci w sezonie - okazał się Philipp Nawrath. Niemiec strzelał bezbłędnie i wygrał z przewagą blisko pół minuty nad Aleksandrem Andersenem z Norwegii. Jego młodszy brat Filip, który dzisiaj był szósty, stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Na jeden bieg do zakończenia sezonu na pozycję lidera wyszedł Nawrath, który ma 22 punkty więcej od Andersena. Trzecie miejsce w dzisiejszym biegu zajął przedwczorajszy triumfator biegu na 15km Hugo Rivail z Francji.

Do nietypowej sytuacji doszło w rywalzazcji kobiet. Na najwyższym stopniu podium stanęły bowiem dwie zawodniczki. Emilie Kalkenberg i Anastazja Jegorowa zameldowały się na mecie z takim samym czasem. Obie zachowały czyste konto na strzelnicy i nad kolejną zawodniczką - Renatą Passler z Włoch - uzyskały 16 sekund przewagi. Kalkenberg dzięki wygranej awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Końcowe zwycięstwo zapewniła już sobie Vanessa Voigt. Niemka dzisiaj była dopiero trzynasta.

Zawody w Obertilliach potrwają jeszcze dwa dni. W sobotę rozegrane zostaną ponownie sprinty, natomiast na niedzielę zaplanowano sztafety mieszane.

WYNIKI
SPRINT KOBIET
SPRINT MĘZCZYZN

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Anastazja Jegorowa

 Niemcy | mężczyzna | Philipp Nawrath