Rastorgujevs zawieszony przez IBU

Andrejs Rastorgujevs został tymczasowo zawieszony za potencjalne naruszenie przepisów antydopingowych - poinformowało Biathlon Integrity Unit, organ odpowiedzialny m. in. za walkę z dopingiem w biathlonie. Łotysz nie wystartuje w dzisiejszym sprincie w Novym Meście.

Zawieszenie Rastorgujevsa jest efektem nieprawidłowości w zgłaszaniu miejsca swojego pobytu. Łotyszowi zdarzyło się to aż trzykrotnie w przeciągu dwunastu miesięcy. Przypomnijmy, że zawodnicy objęci programem ADAMS zobowiązani są do udostępniania z odpowiednim wyprzedzeniem informacji na temat miejsca i czasu przebywania tak, aby kontrolerzy WADA mogli złożyć niezapowiedzianą wizytę.

Rastorgujevs ma teraz dwa tygodnie na ustosunkowanie się do decyzji Biathlon Integrity Unit. Zawieszenie oznacza, że Łotysz zakończył już starty w sezonie 2020/21. Nie zobaczymy go ani w Novym Meście (jest na liście startowej biegu sprinterskiego), ani w Ostersund.

33-letni biathlonista w swoim dorobku ma trzy złote medale Mistrzostw Europy. Swój ostatni triumf w zawodach tej rangi zaliczył półtora miesiąca temu w Dusznikach-Zdroju. W swojej karierze dwukrotnie stawał na podium Pucharu Świata. W klasyfikacji generalnej najwyżej plasował się w sezonie 2017/18, gdy zajął trzynaste miejsce.

fot. Stancik/IBU

Powiązane osoby

 Łotwa | mężczyzna | Andrejs Rastorgujevs