Kolejny medal dla Polski! Zawół drugi w biegu pościgowym!

Tytułem wicemistrza świata juniorów młodszych w biegu pościgowym może od dzisiaj legitymować się Marcin Zawół. Polak w zawodach rozgrywanych w Obertilliach przegrał tylko z Denisem Irodowem. Rosjanin wywalczył swoje trzecie złoto.

Z grona reprezentantów Polski najlepszą pozycję na starcie miał Jan Guńka, który w sprincie zajął trzecie miejsce. Zawodnik z Kościeliska pudłował i tracił swoją pozycję. Z siedmioma karnymi rundami dotarł do mety na dziewiątym miejscu. W zdobyciu medalu wyręczył go drugi z naszych reprezentantów. Marcin Zawół rozpoczął co prawda rywalizację od pudła, ale mimo to awansował z piątego miejsca na trzecie. Drugi niecelny strzał przydarzył się podczas trzeciego strzelania, po którym Polak spadł na czwartą pozycję. Decydujące w walce o podium okazało się ostatnie strzelanie podczas którego Zawół był bezbłędny, a rywalizujący z nim o medale Szwedzi Odcar Andersson i Erik Larsson spudłowali dwukrotnie. Na ostatnie okrążenie zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra ruszał jako drugi z niewielką przewagą nad Jasą Zidarem. Słoweniec nie był jednak w stanie utrzymać tempa Polaka i spadł na czwarte miejsce przegrywając jeszcze z Anderssonem.

Dla Zawoła to drugi juniorski medal na arenie międzynarodowej. Rok temu podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich wywalczył złoto w biegu sprinterskim. Wówczas Polak wyprzedził bezpośrednio Denisa Irodowa. Dzisiaj to Rosjanin okazał się najlepszy. Prowadził od startu do mety osiągając przewagę blisko półtorej minuty. Wcześniej zwyciężał również w biegu indywidualnym oraz sprincie. Irodow jest tym samym pierwszym biathlonistą, któremu udało się wywalczyć komplet trzech złotych medali w konkurencjach indywidualnych na MŚJ w tej kategorii wiekowej.

Konrad Badacz spudłował pięciokrotnie i do mety dotarł na 27. pozycji. Najmłodszy z naszych reprezentantów, Hubert Matusik, z dwiema karnymi rundami awansował na 41. pozycję.

Bieg pościgowy juniorów odbywał się bez udziału Polaków. Mistrzem świata w tej kategorii został Emilien Claude z Francji, który wyprzedził swojego rodaka Erica Perrota i Maksima Perwuszyna z Rosji.

WYNIKI - juniorzy młodsi
WYNIKI - juniorzy