Baserga ze złotem, dziewiąte miejsce Jakieły

Amy Baserga ze Szwajcarii została mistrzynią świata juniorek w sprincie. W zawodach rozgrywanych w Obertilliach dziewiątą lokatę wywalczyła Joanna Jakieła.

Dla Szwajcarki, która w ubiegłym sezonie sięgnęła po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu IBU Juniorów, to już drugie złoto MŚJ w karierze. Dwa lata temu startując jeszcze w kategorii juniorek młodszych wygrała bieg pościgowy. Tym razem okazała się najlepsza w biegu z dwoma strzelaniami. Baserga jako jedna z nielicznych strzelała bezbłędnie, co przy szóstym czasie biegu dało jej zwycięstwo z przewagą 22 sekund nad Renate Passler. Włoszka podobnie jak trzecie na mecie Juni Arnekleiv spudłowały po razie. Norweżka przegrała srebro o zaledwie sześć dziesiątych sekundy.

Camille Bened, która wygrała bieg indywidualny, w sprincie uplasowała się na czwartym miejscu. Najszybsza na trasie była dzisiaj Anastazja Gorejewa z Rosji, która pomimo trzech karnych rund zdołała zająć szóstą pozycję.

Trzy lokaty niżej uplasowała się Joanna Jakieła, której włączenie się do walki o podium uniemożliwiły dwie karne rundy. Polka pudłowała po razie podczas każdej z wizyt na strzelnicy. Na starcie środowego biegu pościgowego zawodniczka z Kościeliska będzie miała 54-sekundową stratę do Basergi. Dzisiejsza jubilatka - Jakieła obchodzi swoje 22. urodziny - zanotowała ósmy czas biegu. Do Gorejewej straciła 22 sekundy.

W czołowej dwudziestce - na osiemnastym miejscu - sklasyfikowano Magdę Piczurę, która zaliczyła jedną karną rundę. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła minutę i 23 sekundy. Do biegu pościgowego zakwalifikowały się jeszcze Patrycja Stanek (46. miejsce, cztery karne rundy) oraz Daria Gembicka (59. miejsce, trzy karne rundy). 

WYNIKI

fot. Reichert/IBU

Powiązane osoby

 Szwajcaria | kobieta | Amy Baserga

 Polska | kobieta | Joanna Jakieła