Gwizdoń najlepszą z Polek w Osrblie

W Osrblie rozegrano bieg pościgowy zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Zwycięstwo odniosła Vanessa Voigt z Niemiec, najlepszą z trójki polskich biathlonistek okazała się Magdalena Gwizdoń.

Voigt obroniła prowadzenie po biegu sprinterskim. Jedyną chwilę słabości Niemka okazała podczas pierwszego strzelania, po którym pokonywała jedną karną rundę. Kolejne wizyty na strzelnicy były już bezbłędne, dzięki czemu 23-latka zameldowała się na mecie jako pierwsza. Jej przewaga nad drugą Anastazją Gorejewą z Rosji wyniosła nieco ponad pół minuty.

Gorejewa awansowała na podium z szóstego miejsca po sprincie. Po drodze zaliczyła dwa niecelne strzały. Ze swoją imienniczką, a zarazem rodaczką Anastazją Jegorową wygrała o siedemnaście sekund. Druga z Rosjanek do ostatniego strzelania walczyła o wygraną, ale dodatkowe 300m biegu spowodowały, że musiała się zadowolić trzecim miejscem.

Z karabinem na plecach powoli zaczyna się zaprzyjaźniać Stina Nilsson. Mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich zajęła ósme miejsce, co jest jej najlepszym wynikiem w biathlonowej karierze. Szwedka może się pochwalić najlepszym czasem biegu - drugą pod tym względem Elisabeth Hoegberg wyprzedziła o 12 sekund.

Z trójki polskich biathlonistek najlepsze miejsce wywalczyła Magdalena Gwizdoń. 41-latka spudłowała czterokrotnie, a i tak poprawiła się względem sprintu o dwie lokaty finiszując na 36. miejscu. Pozycję niżej uplasowała się Natalia Tomaszewska, która biegała trzy karne rundy. Bez punktów do klasyfikacji pucharowej zawody ukończyła Karolina Pitoń, która z czterema niecelnymi strzałami na koncie dotarła do mety na 47. pozycji.

Kolejne starty w ramach Pucharu IBU w słowackim Osrblie planowane są na przyszły tydzień, podczas którego rozegrane zostaną bieg indywidualny, sztafety mieszane oraz ponownie sprint oraz bieg pościgowy.

Powiązane osoby

 Szwecja | kobieta | Stina Nilsson

 Niemcy | kobieta | Vanessa Voigt

 Polska | kobieta | Natalia Tomaszewska

 Polska | kobieta | Magdalena Gwizdoń