Kamila Żuk zajęła 29. miejsce w biegu sprinterskim podczas Mistrzostw Świata w Pokljuce. W niedzielę powalczy o poprawę tego rezultatu. - Bieg pościgowy traktuję jako kolejną szansę. Chcę zrobić to, co do mnie należy i przesunąć się jak najwyżej w klasyfikacji zawodów – powiedziała mistrzyni Europy w tej specjalności.

23-letnia Żuk bezbłędnym strzelaniem w postawie leżąc narobiła polskim kibicom apetytu na świetny rezultat. W stójce spudłowała jednak dwukrotnie.

- Podczas strzelania w postawie stojąc nasilił się wiatr. Próbowałam walczyć, ale gdzieś te dwie próby były niecelne. Stąd wzięła się przerwa przed ostatnim strzałem. Wiedziałam, że od tego może zależeć moja obecność w biegu pościgowym. Byłam bardzo skupiona, przeczekałam podmuch wiatru i ostatecznie udało mi się trafić – relacjonowała.

Żuk uzyskała czas o sekundę lepszy od Moniki Hojnisz-Staręgi, co dało jej 29. miejsce. To najlepszy rezultat zawodniczki z Sokołowska w historii jej startów na seniorskich MŚ. Po biegu nie była jednak usatysfakcjonowana swoim występem.

- Moja aktualna forma biegowa nawet w 70% nie dorównuje ubiegłorocznej. Ciągle jest jakieś „ale”. Widzę jednak pozytywy. Sprint był w moim wykonaniu dużo lepszy niż sztafeta mieszana. Czułam, że mogę walczyć, dlatego z niecierpliwością czekam na bieg pościgowy. Zazwyczaj te kolejne starty są w moim wykonaniu lepsze – powiedziała Żuk.

- Ten sezon pokazuje, że mogę być stabilna również w biegach z czterema strzelaniami. Oczywiście w sprincie przy dobrej skuteczności strzeleckiej najłatwiej jest mi osiągnąć dobry wynik. Nie przyjechałam jednak do Pokljuki z jakimiś konkretnymi oczekiwaniami, co do którejkolwiek z konkurencji. Jeśli dobrze wykonam swoją pracę i dam z siebie wszystko to w każdym starcie jestem w stanie powalczyć o wysoką lokatę. Niedzielny bieg pościgowy traktuję jako kolejną szansę. Chcę zrobić to, co do mnie należy i przesunąć się jak najwyżej w klasyfikacji zawodów – dodała.

Początek niedzielnej rywalizacji o godzinie 15:30. Żuk wystartuje minutę i 49 sekund po zwyciężczyni sprintu Tiril Eckhoff.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kamila Żuk