Guzik: Nie możemy wbić się w odpowiednie tory startowe

Grzegorz Guzik zajął czterdzieste miejsce w biegu indywidualnym otwierającym rywalizację mężczyzn na ME w Dusznikach-Zdroju. - Zaczęło się fajnie, bo od bezbłędnego strzelania. Łącznie trzy minuty kary to jednak za dużo jak na takie zawody – powiedział Polak tuż po biegu.

W stawce 138 zawodników, którzy ukończyli środowy bieg, Guzik zanotował 51. czas biegu. Po dodaniu do niego trzy minuty kary za niecelne strzelanie Polak sklasyfikowany został na ostatnim punktowanym miejscu.

- Bieg indywidualny jest dla mnie zawsze ciężki psychicznie do udźwignięcia. Dwa moje tegoroczne starty na tym dystansie były nieudane. Dzisiaj zaczęło się fajnie, bo od bezbłędnego strzelania. Łącznie trzy minuty kary to jednak za dużo jak na takie zawody – powiedział Guzik.

- Pierwotnie nie planowaliśmy startować tutaj w każdym biegu, jednak uznaliśmy wspólnie z trenerem, że będzie to ważny punkt przygotowań do Mistrzostw Świata. Wciąż nie możemy wbić się w odpowiednie tory startowe. Nie biegamy jeszcze tego, co możemy. Z pewnością jest rezerwa, musimy ją tylko odblokować. Mam nadzieję, że starty w Polsce w tym pomogą – dodał.

Drugim najlepszym z Polaków był Andrzej Nędza-Kubiniec. Zawodnik z Kościeliska z czterema pudłami na koncie zajął 62. miejsce.

- Liczyłem na lepsze strzelanie. Na tym drugim leżaku czułem się komfortowo, a dwa pierwsze strzały były niecelne. Mam nadzieję, że w sprincie przy lepszej skuteczności strzeleckiej dobry rezultat będzie w moim zasięgu – powiedział 29-latek.

- Prezentuję w tym sezonie nierówną formę. Są biegi, kiedy czuję się dobrze i czas biegu nie jest jakiś tragiczny. Niestety przydarzają się starty taki jak drugi ze sprintów w Oberhofie, gdzie od samego startu czułem się tak, że chciałem po prostu dobiec do mety. Nigdy nie wiem czego się po sobie spodziewać, ale liczę, że do MŚ moja dyspozycja się jeszcze ustabilizuje – zakończył Nędza-Kubiniec.

Czwartek będzie w Dusznikach-Zdroju dniem przerwy. Kolejna konkurencja - sprint kobiet i mężczyzn - zostanie rozegrana w piątek.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Andrzej Nędza-Kubiniec

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik