Tandrevold: Zdarzyło mi się to już wcześniej

Ingrid Landmark Tandrevold nie ukończyła czwartkowej rywalizacji w sprincie w ramach PŚ w Oberhofie. Norweżka przerwała bieg na trzecim okrążeniu ze względu na problemy z oddychaniem. - Zdarzyło mi się to już wcześniej. Zobaczę jak się będę czuła, ale chcę startować zgodnie z planem - powiedziała.

Tandrevold miała w czwartek szanse na miejsce w pierwszej dziesiątce. Po drugim strzelaniu, na którym zaliczyła jedną karną rundę miała dziewiąty czas. Zamiast walczącej o jak najwyższą lokatę kamery pokazały ją leżącą na śniegu w otoczeniu udzielających pomocy członków ekip technicznych.

- Poczułam się źle i całkowicie straciłam energię. Od razu rozpoznałam objawy, cztery lata temu w Oberhofie miałam ten sam problem. Przeszłam wówczas badania zarówno w Niemczech, jak i później w Norwegii. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości - powiedziała Tandrevold. 

 

- Zobaczymy jak się będę czuć, ale na chwilę obecną plan jest taki by startować w sztafecie i biegu masowym. Czy martwię się tym, że sytuacja się powtórzy? Nie. Na samym początku byłam trochę przestraszona, ale teraz czuję się naprawdę dobrze i wiem, że wrócę silniejsza - dodała.

24-latka zajmuje aktualnie trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jej najlepszym rezultatem z tego sezonu jest druga lokata wywalczona w sprincie w Hochfilzen. W tej samej konkurencji przed dwoma laty zdobyła wicemistrzostwo świata. Ma również dwa złote medale MŚ zdobyte w biegach sztafetowych.

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Ingrid Landmark Tandrevold