Jakieła za Szczurka w sztafecie

W piątek w Oberhofie rozegrany zostanie bieg sztafetowy. Polska pobiegnie w składzie: Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Marcin Szwajnos, Tomasz Jakieła. Ten ostatni zastąpił Łukasza Szczurka.

Nasz najbardziej doświadczony aktualnie biathlonista początku sezonu nie może zaliczyć do udanych. Szczurek prezentuje dużo gorszą formę niż chociażby rok temu, gdy był jednym z trzech reprezentantów Polski, który wywalczył punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W obecnym sezonie 32-latek spisuje się poniżej oczekiwań, a na domiar złego w środowym biegu sprinterskim w Oberhofie nie był w stanie ukończyć rywalizacji.

- Łukasz w trakcie biegu poczuł się słabo, miał zawroty głowy i musiał zejść z trasy. Nie jest to nic poważnego, ale zdecydowaliśmy, że będzie miał teraz krótką przerwę - powiedział trener Anders Bratli.

Norweg zdecydował się dowołać do składu na Puchar Świata w Oberhofie Tomasza Jakiełę, który był na liście startowej czwartkowego biegu sprinterskiego na Pucharze IBU w Arber, ale ostatecznie nie pojawił się na trasie. Zawodnik z Kościeliska, który w miniony weekend wygrał sprint podczas zawodów Pucharu Polski w Dusznikach-Zdroju, pobiegnie na ostatniej zmianie sztafety. Wcześniej wystąpią Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik i Marcin Szwajnos.

W dwóch dotychczasowych biegach sztafetowych Polacy zajmowali 23. i 19. miejsce. Początek piątkowego biegu o godzinie 14:30. Na liście startowej widnieją 24 drużyny.

LISTA STARTOWA

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Tomasz Jakieła

 Polska | mężczyzna | Łukasz Szczurek