Dwie zmiany w składzie na Oberhof

Do składu reprezentacji Polski na drugi tydzień Pucharu Świata w Oberhofie dołączą Magdalena Gwizdoń oraz Karolina Pitoń. Kadra mężczyzn do kolejnych zawodów przystąpi bez zmian personalnych.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w kolejnych dniach rywalizacji w Turyngii zabraknie Moniki Hojnisz-Staręgi, która w poniedziałek wyruszyła w drogę do Obertilliach. Tam skupi się na treningach i budowaniu formy na najważniejsze starty w sezonie.

- Razem z trenerem stwierdziliśmy, że przygotowania - tak naprawdę głównie pod mistrzostwa świata - będą teraz lepsze niż kolejne starty. Okaże się, czy decyzja była prawidłowa. Kierujemy się ustalonym wcześniej planem. Na pewno będę startowała w Pucharze Świata w Anterselvie, nie opuszczę też mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju - powiedziała Hojnisz-Staręga.

W Oberhofie nie zobaczymy ponownie również Joanny Jakieły, która zasiliła reprezentację Polski na zawody Pucharu IBU. Inauguracja tego cyklu planowana jest w Arber już na ten czwartek.

W miejsce Hojnisz-Staręgi i Jakieły trener Michael Greis zdecydował się powołać Magdalenę Gwizdoń i Karolinę Pitoń. Obie w miniony weekend startowały w zawodach Pucharu Polski w Dusznikach-Zdroju. Gwizdoń odniosła dwa zdecydowane zwycięstwa, z kolei Pitoń zaliczyła tylko występ w sprincie, w którym dobiegła do mety z piątym czasem. Obok tej dwójki w drugim tygodniu zawodów w Oberhofie niezmiennie oglądać będziemy Kingę Zbylut i Kamilę Żuk.

Na żadne zmiany w porównaniu z pierwszymi zawodami w 2021 roku nie zdecydował się trener kadry mężczyzn. Anders Bratli powtórnie będzie miał do dyspozycji czwórkę: Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Łukasz Szczurek, Marcin Szwajnos.

Początek rywalizacji w Oberhofie już w środę. Na ten dzień planowany jest sprint mężczyzn. W programie zawodów na resztę tygodnia są sprint kobiet (czwartek), sztafeta mężczyzn (piątek), sztafeta kobiet (sobota) oraz biegi ze startu wspólnego (niedziela).

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Magdalena Gwizdoń

 Polska | kobieta | Karolina Pitoń