Hojnisz-Staręga: Czuję lekki niedosyt

Po tygodniu przerwy spowodowanej infekcją gardła Monika Hojnisz-Staręga powróciła do startów w Pucharze Świata. W austriackim Hochfilzen zajęła 35. miejsce w biegu sprinterskim. - Na trasie czułam się dobrze, ale wiem, że mam jeszcze rezerwy. Dzisiejszy start nastroił mnie optymistycznie – powiedziała.

W swoim pierwszym występie w Hochfilzen Hojnisz-Staręga zaprezentowała dużo lepszą dyspozycję biegową niż podczas inauguracji PŚ w Kontiolahti. Do legitymującej się najlepszym czasem biegu Tiril Eckhoff Polka straciła tylko nieco ponad minutę, co w stawce ponad stu zawodniczek lokowało ją pod koniec trzeciej dziesiątki.

- Po dzisiejszym starcie czuję lekki niedosyt. Na pewno chciałoby się wystąpić trochę lepiej zarówno biegowo, jak i strzelecko, choć i tak wyglądało to już nieźle w porównaniu ze startami w Kontiolahti. Na trasie czułam się dobrze, ale wiem, że mam jeszcze rezerwy. Mam nadzieję, że po przerwie świątecznej moja dyspozycja pójdzie w górę, dzisiejszy start nastroił mnie optymistycznie – powiedziała Hojnisz-Staręga.

W zajęciu lokaty na pograniczu pierwszej i drugiej dziesiątki Polce przeszkodziły dwa niecelne strzały. Hojnisz-Staręga biegała karną rundę zarówno po pierwszej, jak i drugiej wizycie na strzelnicy.

- Nie mogę być zadowolona ze strzelania, bo wiatr nie odgrywał dzisiaj wielkiej roli. Miałam niestety małe problemy na strzelaniu w postawie leżąc, gdzie wypadł mi nabój i musiałam doładowywać go ręcznie. Straciłam na tym pewnie koło dziesięciu sekund – relacjonowała.

Przed Hojnisz-Staręgą prawdopodobnie jeszcze tylko jeden występ w tym roku kalendarzowym. W sobotę zaprezentuje się na trasie biegu pościgowego. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje aktualnie 57. miejsce, więc start w niedzielnym biegu ze startu wspólnego byłby możliwy tylko w przypadku dużego awansu i sporej zdobyczy punktowej w pościgu.

- Priorytetem na ten sezon stają się mistrzostwa świata, wtedy chciałabym być w najwyższej formie. Z każdym kolejnym startem chcę być bliżej realizacji tego celu – zakończyła Hojnisz-Staręga.

Początek sobotniego biegu pościgowego planowany jest o 15:00. Obok Hojnisz-Staręgi wystartuje w nim również Kinga Zbylut, która zajęła w piątek 58. miejsce.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga