Rotacja w składzie reprezentacji Polski

Obaj trenerzy reprezentacji Polski zdecydowali się na zmiany w składzie na drugi tydzień pucharowych zawodów w Hochfilzen. Do rywalizacji w Pucharze Świata wracają Monika Hojnisz-Staręga, Magdalena Gwizdoń oraz Łukasz Szczurek. W kadrze pojawił się również kolejny debiutant.

Z piątki zawodniczek, które reprezentowały Polskę w miniony weekend kolejną szansę startu otrzymały tylko Kinga Zbylut i Kamila Żuk.

- Anna Mąka, Karolina Pitoń i Joanna Jakieła wyjechały do Obertilliach, gdzie będą miały okazję spokojnie potrenować i wziąć udział w zawodach testowych. W drugim tygodniu startów w Hochfilzen zobaczymy za to ponownie Monikę Hojnisz-Staręgę i Magdalenę Gwizdoń – powiedział trener Michael Greis.

Dla Hojnisz-Staręgi to powrót do startów po tygodniowej przerwie spowodowanej infekcją gardła. Gwizdoń startem w Hochfilzen dopiero rozpocznie sezon startowy. W ostatnich tygodniach nasza najbardziej doświadczona zawodniczka przygotowywała wraz z kadrą B na obozie w Obertilliach. Zawodniczka BLKS Żywiec w ubiegłym tygodniu obchodziła jubileusz 25-lecia startów w Pucharze Świata.

Dopiero na początku swojej seniorskiej przygody jest z kolei Przemysław Pancerz. 22-latek z Czarnego Boru otrzymał swoje pierwsze powołanie na zawody Pucharu Świata. Inną nową twarzą w zespole na drugi tydzień zawodów jest Tomasz Jakieła, który na swoim koncie ma zaledwie jeden pucharowy występ (68. miejsce w skróconym biegu indywidualnym w Canmore dwa lata temu). Po dwóch tygodniach przerwy do startów wraca Łukasz Szczurek, z dotychczasowego składu ostał się jedynie Grzegorz Guzik, który w sobotę wywalczył pierwsze pucharowe punkty w sezonie.

- Zdecydowałem się na rotację by dać szansę większej liczbie zawodników. Andrzej Nędza-Kubiniec, Wojciech Skorusa i Marcin Szwajnos, którzy startowali w miniony weekend, udali się na treningi do Obertilliach – powiedział trener Anders Bratli.

Drugi etap rywalizacji w Hochfilzen rozpocznie się w czwartek. Wówczas w biegu sprinterskim wystartują mężczyźni. Nazajutrz planowany jest sprint kobiet, a w sobotę i niedzielę odbędą się biegi pościgowe oraz pierwsze w tym sezonie mass starty.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Przemysław Pancerz

 Polska | mężczyzna | Tomasz Jakieła

 Polska | kobieta | Magdalena Gwizdoń

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga