Sztafeta mężczyzn i bieg pościgowy kobiet zakończy dwutygodniową rywalizację w ramach Pucharu Świata w Kontiolahti. Na starcie niedzielnych biegów zobaczymy sześcioro Polaków. – Mogę zapewnić, że będziemy walczyć do końca i damy z siebie wszystko – powiedział Grzegorz Guzik, który pobiegnie na drugiej zmianie sztafety.

To pierwszy bieg sztafetowy za kadencji Andersa Bratliego. Norweski trener nie zamieszał jednak w zestawieniu i postawił na pomysł z ubiegłego sezonu, który przyniósł m. in. 13. miejsce podczas styczniowych zawodów w Ruhpolding. Rywalizację rozpocznie Andrzej Nędza-Kubiniec, jako drugi na trasie pojawi się Grzegorz Guzik, a po nim wystartuje Łukasz Szczurek. Czwarta zmiana w ostatnich startach zarezerwowana była dla Marcina Szwajnosa, tym razem zaprezentuje się na niej Wojciech Skorusa. Będzie to jego sztafetowy debiut w zawodach Pucharu Świata.

U progu sezonu w polskiej ekipie w najlepszej formie wydaje się być Grzegorz Guzik. Potwierdzeniem rosnącej dyspozycji był awans do biegu pościgowego, w którym zawodnik z Żywca awansował na 47. miejsce. Polak poczuł smak pierwszych pucharowych punktów, bo na półmetku znajdował się przez chwilę na punktowanej pozycji. Na przeszkodzie stanęło strzelanie – trzy karne rundy na trzecim strzelaniu.

- Do połowy dystansu miałem dobre wrażenia tak z trasy, jak i ze strzelnicy. Niestety pierwsze strzelanie w stójce było nieudane i pogrzebało szanse na jakiś większy awans. Mimo tej jednej wpadki uważam, że tym startem zrobiłem kolejny krok w przód. Jednym z założeń na dzisiejszy bieg było szybkie strzelanie. Chciałem też mocno zacząć biegowo i to się udało – powiedział Guzik.

Początek rywalizacji sztafet planowany jest na 12:45.

LISTA STARTOWA

Nie jest to jednak ostatni punkt programu na niedzielę. O 15:15 rozpocznie się bowiem bieg pościgowy z udziałem Kamili Żuk i Moniki Hojnisz-Staręgi. Obie w sobotę wystąpiły w biegu sztafetowym, w którym Polki zajęły trzynaste miejsce. Lepiej zaprezentowała się Żuk, która strzeliła bezbłędnie i uzyskała czwarty czas zmiany.

LISTA STARTOWA

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik