W Kontiolahti bez Kaukenasa i Bendiki

W inauguracji Pucharu Świata w Kontiolahti udziału na pewno nie wezmą Tomas Kaukenas oraz Baiba Bendika. Oboje uzyskali pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa.

Litwin i Łotyszka z uwagi na to, że do pierwszych zawodów zostało już tylko pięć dni zmuszeni będą opuścić starty w Finlandii. Zarażony jest również Ilmars Bricis - łotewski trener, który trenuje z Kaukenasem i współpracuje również z Bendiką. Wszyscy troje trenowali w ostatnim czasie w Idre.

Tydzień temu podczas obozu w Szwecji zaczęło mnie boleć gardło. Od razu przerwałem treningi i wcześniej wróciłem do domu. Wieczorem pojawiły się bóle mięśni. Myślałem, że to zwykłe przeziębienie, ale w kolejnych dniach objawy zaczęły się pogłębiać i zacząłem gorączkować. Po pewnym czasie straciłem też smak i zapach, co oznaczało, że prawdopodobnie jestem zarażony koronawirusem. Na wynik testu czekałem kilka dni, niestety był on pozytywny - powiedział Kaukenas. 

Pozostali litewscy biathloniści przygotowywali się do sezonu w Kontiolahti i ich start w zawodach Pucharu Świata na chwilę obecną wydaje się niezagrożony. 

Najlepszym rezultatem Kaukenasa jest 13. miejsce w sprincie na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. W poprzednim sezonie zajął 85. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nieco więcej w świecie biathlonu znaczy Baiba Bendika. 29-letnia Łotyszka już kilkukrotnie zajmowała lokaty w czołowej dziesiątce zawodów pucharowych. Ubiegły sezon zakończyła na 32. pozycji, co jest jej najlepszym osiągnięciem w karierze.

Powiązane osoby

 Łotwa | kobieta | Baiba Bendika

 Litwa | mężczyzna | Tomas Kaukenas