Francuski dublet w Wiesbaden

Zawody Biathlon-City w Wiesbaden były jedyną tegoroczną imprezą nartorolkową w kalendarzu startów międzynarodowych. W najlepszych nastrojach po weekendowych startach mogą być kibice z Francji. W zawodach triumfowali bowiem Quentin Fillon Maillet oraz Julia Simon.

Pandemia koronawirusa oraz ograniczenia w organizacji imprez była przyczyną odwołania tegorocznej edycji mistrzostw świata w biathlonie na nartorolkach. Z tego samego powodu z kalendarza letnich startów zniknęły zawody pokazowe „Martin Fourcade Nordic Festival” w Annecy, a w corocznym Blink Festival rywalizacja toczyła się wyłącznie w gronie reprezentacji Francji. Jedyną okazją do śledzenia zawodów w międzynarodowej obsadzie okazała się być impreza w Wiesbaden. W związku z pandemią biegi odbywały się bez udziału szerokiej publiczności.

Lista startowa zawodów zmieniała się kilkukrotnie. Część zawodników zrezygnowała ze startu ze względu na problemy ze zdrowiem (m. in. Monika Hojnisz-Staręga, Vanessa Hinz, Dmitro Pidruczny, Philip Horn), inni nie otrzymali zgody na start poza granicami kraju od swojej rodzimej federacji (Dorothea Wierer, Lukas Hofer). Finalnie na starcie stanęło 9 zawodników i 9 zawodniczek.

W najlepszej formie u progu jesieni okazali się być reprezentanci Francji. Bieg kobiet wygrała Julia Simon, która o 26 sekund wyprzedziła Marketę Davidovą z Czech. Skład podium uzupełniła Amerykanka Clare Egan. Wśród mężczyzn najlepszy był Quentin Fillon Maillet. Francuz na mecie uzyskał ponad pół minuty przewagi nad Tarjei Boe z Norwegii. Trzeci był Michal Krcmar z Czech, a dopiero czwarty finiszował najlepszy biathlonista ubiegłej zimy Johannes Thingnes Boe.

Sezon startów na nartorolkach zakończą mistrzostwa Polski w tej odmianie biathlonu, które planowane są w dniach od 2 do 4 października w Dusznikach-Zdroju.

fot. city-biathlon.com

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Julia Simon

 Francja | mężczyzna | Quentin Fillon Maillet