W Wiesbaden bez reprezentantów Włoch

Dorothea Wierer poinformowała, że nie weźmie udziału w nartorolkowych zawodach Biathlon-City w Wiesbaden. Włoski Związek Sportów Zimowych (FISI) ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa nie zezwolił zawodniczce na start poza granicami Włoch.

Z tego samego powodu na starcie prestiżowych zawodów zabraknie Lukasa Hofera. Oboje do sezonu zimowego przygotowywać się będą głównie w Anterselwie.

Nieobecność trzykrotnej mistrzyni świata i dwukrotnej zdobywczyni kryształowej kuli nie oznacza, że impreza w Wiesbaden będzie pozbawiona gwiazd. Niemieccy organizatorzy na bieżąco uzupełniają bowiem listę uczestników. W miejsce zawodników z Włoch zaproszenia do startu otrzymali Tarjei Boe z Norwegii oraz Maren Hammerschmidt z Niemiec. Wcześniej do grona startujących dołączyli również reprezentanci Czech Michal Krcmar oraz Marketa Davidova.

Wkrótce znane powinny być nazwiska kolejnych osób, które uzupełnią stawkę. Kontuzje wykluczą najprawdopodobniej ze startu awizowanych pierwotnie Vanessę Hinz oraz Philippa Horna.

Zawody w Wiesbaden odbędą się 27 września. Kolejny rok z rzędu zaproszenie do udziału w imprezie otrzymała Monika Hojnisz-Staręga. W sierpniu 2019 roku Polka wywalczyła druga lokatę. W tegorocznej edycji zmagań rywalkami najlepszej polskiej biathlonistki będą m. in. Ingrid Tandrevold z Norwegii, Julia Simon z Niemiec oraz Jekaterina Jurłowa-Percht z Rosji.

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Dorothea Wierer

 Włochy | mężczyzna | Lukas Hofer