Zbylut: Mam nadzieję, że dobra forma z lata zaowocuje zimą

Złoto i srebro to dorobek Kingi Zbylut podczas Mistrzostw Polski w biathlonie letnim, które rozgrywane były w miniony weekend w Dusznikach-Zdroju. Spośród zawodniczek kadry seniorek to właśnie 25-latka prezentowała najlepszą formę. - Mam nadzieję, że zaowocuje to zimą – powiedziała.

Zbylut rozpoczęła starty w krajowym czempionacie od zwycięstwa w biegu indywidualnym. W rozgrywanym w sobotę sprincie byłą druga nieznacznie przegrywając z Natalią Tomaszewską.

- Mogę być zadowolona z tych mistrzostw. Zawody w crossie nigdy nie należały do moich ulubionych, a tymczasem w obu swoich startach miałam najlepsze czasy biegu. Jest to dla mnie niespodzianka – powiedziała Zbylut.

O dobrej dyspozycji zawodniczki pochodzącej z Cichego świadczą również lokaty zajmowane podczas wewnętrznych sprawdzianów kadry.

- Podczas zgrupowań byłam w nich druga i trzecia. Trener gdy tylko może to wprowadza nam rywalizację między sobą. Im więcej zawodniczek na obozach, tym większa możliwość podciągnięcia się. Zwłaszcza na strzelnicy, gdy strzelamy wszystkie razem jak w mass startach. Jest wtedy większa presja, można się nakręcić. Gdy ktoś ma gorszy dzień to wspieramy się nawzajem – dodała Zbylut.

- Nie przygotowujemy się specjalnie do startów w crossie. Tych treningów kompleksowych na nogach było niewiele, tylko żeby trochę poćwiczyć strzelanie na wyższym tętnie, bo jest to pewna różnica w porównaniu z biegiem na nartach czy nartorolkach – podkreśliła.

Zbylut, podobnie jak pozostałych zawodniczek kadry prowadzonej przez trenera Michaela Greisa, zabrakło na starcie rozgrywanego biegu masowego. Zawodniczki w poniedziałek z samego rana udały się do Austrii na pierwsze zagraniczne zgrupowanie tego lata.

- Obóz nie będzie należał do łatwych, a dodatkowo Obertillach położone jest wysoko, więc trener postanowił, że w Dusznikach-Zdroju wystartujemy tylko w dwóch biegach – wytłumaczyła Zbylut.

Polki będą trenować w Obertilliach do 21 września.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kinga Zbylut