Nove Mesto, Lenzerheide i Raubicze kandydatami do MŚ w 2024 i 2025 roku

Z końcem maja upłynął termin zgłaszania kandydatur do organizowania biathlonowych Mistrzostw Świata w latach 2024-2025. W szranki staną Nove Mesto, Lenzerheide oraz Raubicze.

Międzynarodowa Unia Biathlonu opublikowała listę kandydatów do miana gospodarza MŚ w sezonach 2023/24 oraz 2024/25. Jedynym chętnym do zorganizowania czempionatu za cztery lata jest Nove Mesto na Moravach. Czesi zgłosili również chęć goszczenia najlepszych biathlonistów świata również rok później, należy się jednak spodziewać, że wycofają swoją kandydaturę. Wówczas o prawo do organizacji MŚ w 2025 roku między sobą powalczą Lenzerheide oraz Raubicze.

Ostateczne decyzje zapadną podczas Kongresu IBU w Pradze, który pierwotnie planowany był na wrzesień. W wyniku pandemii koronawirusa zdecydowano się przesunąć go na listopad.

Z grona kandydatów największe doświadczenie organizacyjne mają Czesi, którzy byli gospodarzami MŚ w 2013 roku, a w ostatnich latach regularnie goszczą zawody Pucharu Świata. Położone nieopodal Mińska Raubicze w przeszłości również były areną zmagań o medale MŚ i to aż trzykrotnie, ale ostatni raz w 1990 roku. W minionych dwóch sezonach Białorusini byli gospodarzami Mistrzostw Europy. Zdecydowanie najmniej znanym obiektem z tej trójki jest Lenzerheide. Szwajcarzy w minionym sezonie organizowali Mistrzostwa Świata Juniorów.

W 2021 roku Mistrzostwa Świata odbędą się w Pokljuce, z kolei organizatorem zawodów tej rangi w 2023 roku będzie Oberhof.