Wierer: Decyzję o kontynuowaniu kariery podejmę wiosną

Nie ustają spekulacje wobec kontynuowania kariery przez zwyciężczynię klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie. Dorothea Wierer, która wcześniej wysyłała sygnały, że miniony sezon może być ostatnim, wciąż unika jasnych deklaracji. - Decyzję podejmę wiosną - powiedziała Włoszka.

30-latka była największą wygraną ubiegłego sezonu - wywalczyła dwa złote i dwa srebrne medale podczas MŚ w Anterselwie, a na dodatek zwyciężyła klasyfikację generalną Pucharu Świata. Mimo ogromnych sukcesów Wierer wciąż nie jest pewna czy będzie kontynuować starty w następnym sezonie.

- Jestem bardzo zadowolona z przebiegu tego sezonu. Startując przed własną publicznością byłam pod ogromną presją, więc nic dziwnego, że teraz czuję się zmęczona - powiedziała Włoszka cytowana przez "La Gazzetta Dello Sport".

- W najbliższych dniach z uwagi na kwarantannę nie będę się ruszać z domu. Usiądę obok kryształowej kuli i będę oglądać telewizję. Jeśli chodzi o kontynuowanie przeze mnie kariery to na chwilę obecną nie mogę nic zadeklarować. Decyzję podejmę wiosną. Jeśli jednak wszystko się dobrze ułoży i nie będę miała problemów ani z motywacją, ani ze zdrowiem to raczej nie będę chciała nic zmieniać - dodała.

Wierer jest pierwszą biathlonistką od czasów Magdaleny Forsberg (sześć kolejnych triumfów w latach 1997-2002), której udało się wygrać klasyfikację generalną Pucharu Świata rok po roku. W trakcie sezonu 2019/20 odniosła w sumie cztery zwycięstwa, dwukrotnie byłą druga i raz trzecia. Tylko sześciokrotnie kończyła zawody poza czołową dziesiątką. Włoszka wywalczyła również małą kryształową kulę za bieg ze startu wspólnego.

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Dorothea Wierer