Najlepszy wynik polskiego juniora w sezonie

Przemysław Pancerz zajął jedenaste miejsce w finale supersprintu w Arber. To najlepszy rezultat polskich biathlonistów w całym tegorocznym sezonie startów w Pucharze IBU Juniorów. W rywalizacji juniorek Joanna Jakieła była szesnasta.

Do tej pory najlepszym rezultatem Polaków była szesnasta pozycja Jana Guńki w sprincie w Martell. Biathlonista BKS WP Kościelisko stanął dzisiaj przed szansą poprawy tego wyniku, ale z sześcioma karnymi rundami zajął 21. miejsce. Lepiej poszło drugiemu z naszych reprezentantów - Przemysław Pancerz finiszował jako jedenasty. Zawodnik AZS AWF Wrocław na karnej rundzie meldował się tylko po trzecim strzelaniu, gdy musiał obiec dwa okrążenia. Do zwycięzcy - Alexa Cisara ze Słowenii - Polak stracił minutę i 7 sekund. Na podium znaleźli się jeszcze Niklas Hartweg ze Szwajcarii oraz Dominic Unterweger z Austrii.

Pośród trzydziestu juniorek, które pomyślnie przebrnęły dopołudniowe kwalifikacje była jedna Polka. Joanna Jakieła niemal przez cały wyścig plasowała się w pierwszej dziesiątce. Wypadła z niej dopiero po ostatnim strzelaniu, gdy zamiast prosto na trasę musiała pokonać trzy karne rundy. Do mety dotarła na szesnastej pozycji. Polka świetnie spisywała się na trasie. Szybciej dystans pięciu kilometrów od niej pokonało tylko pięć rywalek. W tym gronie była Amy Baserga ze Szwajcarii, która wygrała całe zawody. Obok niej podczas dekoracji na podium stały dwie Niemki Juliane Fruehwirt oraz Sabine Braun.

W sobotę w Arber podczas drugiego dnia Pucharu IBU Juniorów rozegrane zostaną tradycyjne sprinty. Będzie to próba generalna przed przyszłotygodniowymi Mistrzostwami Europy Juniorów w Hochfilzen. 

WYNIKI
FINAŁ SUPERSPRINTU MĘŻCZYZN
FINAŁ SUPERSPRINTU KOBIET

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Przemysław Pancerz

 Polska | kobieta | Joanna Jakieła