Troje Polaków w finałach supersprintu

W Arber rozpoczęły się dwudniowe zmagania w ramach Pucharu IBU Juniorów. W finałach supersprintu wystartuje troje reprezentantów Polski. Eliminacje pomyślnie przebrnęli Przemysław Pancerz, Jan Guńka oraz Joanna Jakieła.

Kwalifikacje rozgrywane były na dystansie 3km. Pomiędzy kilometrowymi pętlami zawodnicy dwukrotnie meldowali się na strzelnicy, gdzie za każdym razem do strącenia pięciu krążków do dyspozycji mieli sześć pocisków. Każdy niezestrzelony cel oznaczał konieczność pokonania karnej rundy liczącej 75 metrów. Awans do finału uzyskała czołowa trzydziestka kwalifikacji.

Jako pierwsi do eliminacji przystąpili juniorzy - w gronie 97 zawodników pięciu Polaków. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Przemysław Pancerz, który z jedną karną rundą zajął 25. miejsce. Trzy lokaty niżej uplasował się Jan Guńka, który pokonywał dwa dodatkowe okrążenia. Pozostali Polacy nie uzyskali kwalifikacji do finału. Wojciech Filip zajął 34. miejsce, Wojciech Skorusa uzyskał 40. czas, a Marcin Zawół sklasyfikowany został na 42. pozycji.

Wśród juniorek z grona czterech Polek awans do finału uzyskała jedynie Joanna Jakieła. Zawodniczka, która ma za sobą już debiut w pierwszej reprezentacji - startowała na MŚ w Anterselwie - mimo aż trzech karnych rund uzyskała 23. czas kwalifikacji. Poza czołową trzydziestką uplasowały się Magda Piczura (39. miejsce), Natalia Tomaszewska (51. miejsce) i Daria Gembicka (57. miejsce).

Kwalifikacje zwyciężyli Jonas Marecek z Czech oraz Ella Halvarsson ze Szwecji. Rywalizacja finałowa rozpocznie się o 15:30.

WYNIKI:
KWALIFIKACJE MĘŻCZYZN
KWALIFIKACJE KOBIET

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Przemysław Pancerz

 Polska | kobieta | Joanna Jakieła