Otepaa kapituluje, ME przeniesione do Mińska

Mistrzostwa Europy, które miały się odbyć na przełomie lutego i marca w Otepaa zostały przeniesione do Mińska. Estoński ośrodek ze względu na wysokie temperatury nie był w stanie przygotować obiektu.

Otepaa to trzeci ośrodek tej zimy, który zmuszony był zrezygnować z organizacji zawodów. Wcześniej białą flagę wywiesili organizatorzy Pucharów IBU w Dusznikach-Zdroju i w Arber. Powód zawsze ten sam - zbyt wysokie temperatury uniemożliwiające produkcję śniegu i przygotowanie tras.

Czempionat Starego Kontynentu przeniesiono do Raubicz pod Mińskiem, które gościły zawody tej rangi przed rokiem.

- W imieniu Międzynarodowej Unii Biathlonu pragnę podziękować komitetowi organizacyjnemu w Mińsku za podjęcie się organizacji mistrzostw w tak krótkim terminie. Będzie to sprawdzian przed zawodami Pucharu Świata, które będą się odbywać w tym miejscu za dwa lata. Nie wszystkie pętle są pokryte śniegiem, więc zmianie ulegnie program mistrzostw - powiedział Felix Bitterling, dyrektor sportowy IBU.

Pierwszego dnia mistrzostw w środę 26 listopada zamiast biegu indywidualnego rozegrany zostanie supersprint. W czwartek odbędzie się rywalizacja w ramach sztafet mieszanych, w weekend rozdane zostaną medale w sprincie i biegu pościgowym. Nowe godziny rozgrywania poszczególnych konkurencji nie są jeszcze znane.

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy zostanie ogłoszony po zakończeniu rozpoczętych w czwartek Mistrzostw Świata w Anterselwie.