Kolejne podium Gembickiej!

Daria Gembicka po raz kolejny stanęła na podium Pucharu IBU Juniorów w Martell. Polka zajęła drugie miejsce w biegu pościgowym!

Na trasę Polka ruszała wespół z Amy Basergą. Szwajcarka w sprincie straciła do Gembickiej niespełna sekundę. Co ważne na starcie zabrakło Lei Meier, która w piątkowym biegu wywalczyła trzecie miejsce. Druga z Szwajcarek już po sprincie zapowiedziała, że ze względu na zmęczenie nie wystartuje w biegu pościgowym.

Gembicka i Baserga większość dystansu pokonywały wspólnie. Do półmetka obie pozostawały bezbłędne, ich przewaga nad następnymi zawodniczkami rosła i wynosiła już niemal minutę. Podczas trzeciego strzelania zarówno Polka, jak i Szwajcarka spudłowały dwukrotnie. Nieco szybciej strzelała jednak Baserga, co pozwoliło zyskać jej kilka sekund przewagi nad Gembicką. Ostatnie strzelanie ponownie obie zaliczyły bez żadnych kar, różnica czasowa zwiększyła się jednak na korzyść liderki Pucharu IBU Juniorów, która dotarła do mety ponad pół minuty przed Polką.

Dla Basergi to czwarte podium w czwartym biegu - Szwajcarka jest niekwestionowaną liderką klasyfikacji generalnej cyklu. Gembicka awansowała już na trzecie miejsce!

Słabiej wypadły pozostałe polskie juniorki. Natalia Tomaszewska i Patrycja Stanek, które sprint ukończyły w pierwszej dziesiątce zaliczyły cztery karne rundy już na pierwszym strzelaniu i spadły pod koniec trzeciej dziesiątki. Poprawę w stosunku do sprintu zanotowały Magda Piczura (z 28. na 27.), Karolina Janko (z 49. na 36.) i Anna Nędza-Kubiniec (z 47. na 41.).

WYNIKI
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Szwajcaria | kobieta | Amy Baserga

 Polska | kobieta | Daria Gembicka