Mistrzowie z dubletami

Monika Hojnisz-Staręga i Grzegorz Guzik wywalczyli złote medale nartorolkowych MP w biegach pościgowych. Oboje wyjadą z Czarnego Boru z kompletem dwóch złotych medali, wcześniej triumfowali w sprincie.

 

 

Na podium biegu seniorek znalazły się te same zawodniczki, co w sobotę. Monika Hojnisz-Staręga musiała się jednak mocno napracować na trasie by obronić pierwszą lokatę. Naciskała ją przede wszystkim Magdalena Gwizdoń, która imponowała skutecznością strzelecką i raz po raz wysuwała się na prowadzenie, w czołówce plasowała się również Kamila Żuk. Przed ostatnim strzelaniem wszystkie trzy medalistki sprintu biegły w niewielkich odstępach, wszystkie trzy spudłowały na nim dwukrotnie. Decydowała więc forma biegowa na dobiegu do mety. Najszybsza okazała się Monika Hojnisz-Staręga, która o 12 sekund wyprzedziła Kamilę Żuk. Trzecia ze stratą nieco ponad pół minuty była Gwizdoń.

Walka o złoto w rywalizacji seniorów rozstrzygnęła się pomiędzy Grzegorzem Guzikiem a Mateuszem Janikiem. Pierwotnie prowadził zawodnik BLKS Żywiec, po trzecim fantastycznym strzelaniu na pozycję lidera wyszedł bohater miejscowej publiczności. Na trasie zdecydowanie szybszy był jednak Guzik, który odrabiał straty do kolegi z kadry. Podczas ostatniego strzelania obaj spudłowali po razie. Janik wybiegał na trasę z ośmioma sekundami przewagi. Końcówka nie pozostawiła jednak złudzeń. Guzik szybko odrobił straty i do mety dotarł 23 sekundy przed rywalem. Po brąz sięgnął Andrzej Nędza-Kubiniec, który stracił już półtorej minuty.

Warto zaznaczyć, że zawodnicy startowali w kolejności po sprincie, ale w pięciosekundowych interwałach. Złote medale wśród juniorów wywalczyli Przemysław Pancerz i Magda Piczura, a wśród juniorów młodszych Anna Nędza-Kubiniec i Marcin Zawół. Młodzicy i młodziczki rywalizowali w biegach indywidualnych. W nich najlepsi okazali się Szymon Jedziniak i Aleksandra Puto.

WYNIKI - biegi pościgowe
WYNIKI - biegi indywidualne

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga