Polacy na podium mistrzostw Czech

W miniony weekend w Letohradzie odbyły się Mistrzostwa Czech w biathlonie na nartorolkach. Na zawody za naszą południową granicę wybrała się liczna reprezentacja klubów z Polski.

Najlepiej z Biało-Czerwonych w rozgrywanych w sobotę biegach sprinterskich wypadli Amelia Jęczmieniak oraz Hubert Matusik, którzy w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli miejsca na podium.

Jęczmieniak spudłowała raz i do najlepszej wśród juniorek młodszych straciła 22 sekundy. Dało to zawodniczce UKN Melafir Czarny Bór miejsce trzecie. Pozycję wyżej w klasyfikacji szesnastolatków uplasował się jej klubowy kolega Hubert Matusik, który również zaliczył tylko jedną karną rundę i przegrał z Adamem Cernakiem o 9 sekund.

Blisko podium byli Konrad Badacz z MKS Karkonosze Jelenia Góra (czwarty wśród siedemnastolatków), Grzegorz Dereń z UKN Melafir Czarny Bór (piąty wśród juniorów młodszych), Przemysław Pancerz z AZS AWF Wrocław (piąty wśród juniorów).

W niedzielnych biegach pościgowych żadnemu z naszych zawodników nie udało się wywalczyć miejsca w pierwszej trójce. Najlepsze rezultaty osiągnęli Przemysław Pancerz oraz Hubert Matusik, którzy w swoich kategoriach plasowali się na czwartym miejscu.

Po złote medale wśród seniorów sięgali Michal Krcmar i Lucie Charvatova (sprinty) oraz Michal Slesingr i Marketa Davidova (biegu pościgowe).

WYNIKI - sprint
WYNIKI - bieg pościgowy