W Otepaaa górą Weidel i Stroemsheim

W Otepaa rozpoczęły się przedostatnie w tym sezonie zawody Pucharu IBU. W Estonii zabrakło reprezentantów Polski. W supersprintach zwycięstwo odnieśli Anna Weidel i Endre Stroemsheim. Dla obojga są to pierwsze wygrane w karierze.

W kwalifikacjach górą była Thekla Brun-Lie, której w finałowej rozgrywce udało się wywalczyć trzecie miejsce. Wygrała Anna Weidel, która do finału weszła z... przedostatnim czasem. W decydującej fazie rywalizacji strzelała bez pudła i z dużą, ponad półminutową przewagą zameldowała się na mecie przed Dunją Zdouc z Austrii. 

W biegu mężczyzn zwycięstwo odniósł będący ostatnio na fali Endre Stroemsheim. Norweg z świetnej strony pokazał się podczas Mistrzostw Europy w Mińsku, gdzie wywalczył brąz w biegu długim. W Otepaa mimo dwóch pudeł na trzecim strzelaniu, dowiózł prowadzenie do mety. Wygrał z przewagą czternastu sekund nad Daniele Cappelarim z Włoch. Obaj ustanowili swoje życiowe rezultaty na tym poziomie zawodów. Trzecie miejsce wywalczył doświadczony Henrik L'Abee-Lund, który w klwafikacjach był dopiero trzydziesty. Jak przewrotną konkurencją jest supersprint pokazał przypadek Alexandra Andersena, który do finału wszedł z pierwszym czasem, a w nim był przedostatni...

W sobotę dokończenie rywalizacji w Otepaa. W programie zawodów są biegi sprinterskie.

Wyniki:
kobiety - ELIMINACJE / FINAŁ
mężczyźni - ELIMINACJE / FINAŁ

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Endre Stroemsheim

 Niemcy | kobieta | Anna Weidel