Polscy młodzicy najlepsi w Letohradzie

Trzy pierwsze miejsca w biegu pościgowym młodzików - to najlepsze osiągnięcie reprezentantów Polski na dorocznych zawodach "Nadzieje Olimpijskie", które odbywały się w ten weekend w Letohradzie. W imprezie udział wzięli młodzi biathloniści z Czech i Słowacji.

Polscy młodzicy poprawili swoje osiągnięcie z sobotniego sprintu. Marcin Zawół wygrał ten bieg z przewagą minuty nad Czechem Milosem Pokornym i Janem Guńką. W niedzielę swoją przewagę nad rywalami musiał budować od nowa, bo zawodnicy startowali co prawda w kolejności miejsc zajmowanych w sprincie, ale w równych pięciosekundowych odstępach. Zawół wystartował więc pięć sekund przez Pokornym, a na mecie zyskał nad nim niemal dwie i pół minuty! Czecha pokonali również Jan Guńka oraz Konrad Badacz. Podczas dekoracji mieliśmy więc polskie podium.

W pozostałych kategoriach górą byli gospodarze. Mateusz Piela był czwarty wśród juniorów młodszych, Natalia Stachoń wywalczyła szóstą lokatę w kategorii juniorek młodszych, natomiast Justyna Panterałka w biegu młodziczek finiszowała jako piąta.

WYNIKI