Zawół najlepszy w

Dobre wieści napłynęły z Letohradu, gdzie rozpoczęła się kolejna edycja dorocznych zawodów "Nadzieje Olimpijskie". Zwycięstwo w sprincie młodzików odniósł Marcin Zawół, trzeci był zaś Jan Guńka!

Zawół, na co dzień zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra, wyróżnił się najlepszym strzelaniem w stawce. Spudłował tylko raz i pokonał drugiego Milosa Pokornego z Czech o niemal minutę! Niewiele brakowało a Polacy ustrzeliliby w Letohradzie dublet, bo trzecie miejsce z zaledwie dwusekundową stratą do Pokornego zajął Jan Guńka. Zawodnik z Kościeliska popisał się świetnym biegiem, bo na strzelnicy spudłował aż sześciokrotnie. Konrad Badacz zajął dziewiąte, a Mateusz Cabała dziesiąte miejsce. Obaj swoich szans będą upatrywać w niedzielnych biegach pościgowych i wcale nie będą na straconych pozycjach, ponieważ zawodnicy będą startować w pięciosekundowych interwałach, a nie zgodnie z czasami osiągniętymi w sprincie.

W pozostałych kategoriach wiekowych naszym reprezentantom nie udało się już stanąć na podium.  Wśród młodziczek piąta była Anna Nędza-Kubiniec, w kategorii juniorów młodszych szósty był Andrzej Galica, a w rywalizacji juniorek młodszych na piątym miejscu sklasyfikowano Monikę Wyszyńską.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Marcin Zawół