Boe: Liczę na podobną dyspozycję jutro

W konferencji prasowej po biegu sprinterskim w Hochfilzen uczestniczyło dwóch niezwykle szczęśliwych biathlonistów i jeden, który nie był w stanie ukryć rozczarowania. Nie trudno się domyślić, kto występował w tej drugiej roli.

Poniżej zapis wypowiedzi po biegu sprinterskim mężczyzn w Hochfilzen.

Johannes Boe:

- W zeszłym roku byłem usatysfakcjonowany swoimi występami w Hochfilzen. Lubię tu startować. Udało mi się strzelić na czysto, musiałem być bezbłędny żeby wygrać. Moją taktyką na dzisiejszy bieg był atak na każdym z kilometrów. Na ostatniej rundzie byłem już bardzo zmęczony, ale dałem radę utrzymać niezłe tempo biegu. Liczę na podobną dyspozycję jutro.

- Zawsze lepiej jest startować, gdy na stadionie i trasie jest sporo kibiców. Zauważam dużą różnicę pomiędzy ubiegłym tygodniem w Ostersund, a tym co się dzieje w Hochfilzen.


Martin Fourcade:

- Trudno mówić o nawiązaniu jakiejkolwiek rywalizacji z Johannesem, bo był dzisiaj dużo silniejszy ode mnie. Obawialiśmy się opadów śniegu, ucieszyłem się gdy zobaczyłem, że wszyscy zawodnicy z czołówki są mniej więcej w tym samym fragmencie listy startowej. Cieszę się, że u progu sezonu jestem jednym z najszybszych i najcelniejszych biathlonistów, ale nie przekłada się to na razie na liczbę zwycięstw.

- W biegu na dochodzenie pozycja lidera nie jest przewagą. Co prawda nie wydaje mi się, żebym jutro dogonił Johannesa na pierwszym strzelaniu, ale jeśli mój rywal będzie pudłował, postaram się to wykorzystać.

Jakov Fak:

- Cieszę się, że ponownie udało mi się stanąć na podium. Gdy wbiegłem na metę to nie byłem pewien podium. Pod koniec listy startowej znajdowało się kilku naprawdę mocnych biathlonistów. Jutrzejszy bieg będzie bardzo trudny. Prawdopodobnie będzie padał śnieg, a więc zawodnicy biegnący na początku nie będą mieli łatwego życia. Trzeba będzie strzelać bezbłędnie i liczyć na błędy innych.

- Ostatnie dwa lata spędziłem głównie oglądając biathlon, dobrze jest wrócić.

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Thingnes Boe

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade

 Słowenia | mężczyzna | Jakov Fak