Fourcade: Po trzecim strzelaniu walczyłem głównie sam ze sobą

Martin Fourcade po raz pierwszy w tym sezonie wygrał zawody Pucharu Świata. Do dobrej formy wraca Jakov Fak, który w biegu pościgowym w Ostersund był drugi. Trzecie miejsce przypadło w udziale kolejnemu reprezentantowi Francji, Quentinowi Fillon Malliet.

Podczas konferencji prasowej Fourcade podkreślał, że bardzo lubi Ostersund i starty na tych trasach zawsze były dla niego udane.

- Pomimo moich dwóch miejsc na podium, gdybym dzisiaj nie wygrał, to byłby mój najgorszy start w Ostersund od siedmiu lat. Teraz czuję się bardziej spokojny przed kolejnymi zawodami - stwierdził.

Szeroka czołówka zawodników, gdzie w minucie mieściło się 27 zawodników nie utrzymała się zbyt długo, co zaskoczyło samego Fourcada.

- Po trzecim strzelaniu walczyłem głównie sam ze sobą - powiedział.

Drugie miejsce osiągnięte w Ostersund miało szczególne znaczenie dla Jakova Faka. W zeszłym roku po kilku dniach treningu w Szwecji ciężko się rozchorował i z tego powodu stracił cały sezon.

 - Moje letnie przygotowania przebiegały bardzo dobrze, straciłem tylko pięć dni treningowych, tuż przed początkiem Pucharu Świata. Byłem trochę chory, ale teraz wszystko jest w porządku. Jestem szczęśliwy z moich startów w Ostersund i nie mogę się doczekać kolejnych - opowiedział.

Chorwat nawiązał też oczywiście do rywalizacji na trasie z Quentinem Fillon Malliet.

- Myślę, że dobrze nam się pracowało z Quentinem. Oboje możemy być zadowoleni z miejsc na podium i wyników osiągniętych w Szwecji.

Francuz ponownie w Ostersund osiągnął wysokie miejsce.

]- Jestem bardzo zaskoczony, nie wiedziałem, że mogę stanąć dwa razy na podium na samym początku sezonu. Dziękuję Jakovovi, że pomógł mi na ostatnim okrążeniu. Współpracowaliśmy, ale pod koniec biegu on był trochę szybszy - powiedział nowy wicelider Pucharu Świata.

Co ciekawe, Fillon Malliet osiągnął te wyniki przy pomocy karabinu, który sam zaprojektował. Problemy z bronią spowodowały, że w zeszłym sezonie nie ukończył on biegu pościgowego podczas Pucharu Świata w Kontiolahti.

Kolejny raz panowie na starcie pokażą się już w Hochfilzen. Sprinty zaplanowano na 8 grudnia. Początek o 11.30.

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade

 Słowenia | mężczyzna | Jakov Fak