Fak kończy sezon

Jakov Fak na konferencji prasowej w Ljublanie poinformował, że nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata w Hochfilzen. Reprezentant Słowenii w tym sezonie nie pojawi się już na biathlonowych trasach.

Dwukrotny mistrz świata przez większą część sezonu nie startował w zawodach Pucharu Świata z powodu choroby. Jego powrót odwlekał się z tygodnia na tydzień. Fak pojawił się w końcu w Ruhpolding, ale jego wyniki nie zachwycały. W sprincie zajął 56. miejsce, a w biegu na dochodzenie poprawił się o sześć lokat. Cały czas jednak powtarzał, że szykuje formę na mistrzostwa.

Jednak po konsultacji z lekarzami i sztabem szkoleniowym 29-latek postanowił w tym sezonie już nie startować po to by zregenerować organizm przed rokiem olimpijskim.

- Niestety nie jadę do Hochfilzen. Problemy ze zdrowiem, które mam od pewnego czasu nawracają. Mój udział w zawodach nie miałby sensu. Muszę dać caiału odpocząć po to by w przyszły sezon wkroczyć z nową energią. Ten rok jest już dla mnie skończony - powiedział Fak.

Pod jego nieobecność Słowenię w Austrii reprezentować będą Klemen Bauer, Rok Trsan, Miha Ovzan oraz Lenar Oblak. Wśród pań wystartują Teja Gregorin, Anja Erzen, Urska Poje oraz Polona Klemencic

Powiązane osoby

 Słowenia | mężczyzna | Jakov Fak