Makarainen: Nie czułam wielkiej presji

Kaisa Makarainen w biegu pościgowym w Ruhpolding zanotowała drugie w tym sezonie zwycięstwo. Przeszło minutę po niej linię mety przekroczyła aktualna liderka Pucharu Świata Gabriela Kouklaova. Trzecie miejsce należało tym razem do Marie Dorin Habert.

Finka bardzo spokojnie podchodzi do swoich sukcesów w ostatnich czasie.

- Czasami myślałam zbyt dużo o wyścigu przed startem i nie były to dobre występy. Teraz przestałam zbyt dużo myśleć o wynikach i lepiej występuję. W biathlonie nigdy nie wiesz, co się wydarzy – powiedziała podczas konferencji prasowej. 

Spora przewaga, z jaką biathlonistka wyruszyła na trasę, sprawiła, że mogła poczuć atmosferę na stadionie, a nie tylko skupiać się na sportowej walce.

- Bardzo cieszył mnie dzisiejszy wyścig. Było dużo kibiców i dużo wsparcia z ich strony, przy trasie i na strzelnicy. Nie czułam wielkiej presji. Starałam się cieszyć chwilą.

Zawodniczka odniosła się również do warunków na trasie, choć te w biegu pań były dużo lepsze niż podczas występów panów.

- Tuż przed naszym startem padał jeszcze śnieg i pierwsze okrążenie było wolniejsze. Moje narty zaczęły się lepiej spisywać dopiero później, trasa stała się szybsza.

Koukalova po raz drugi w Ruhpolding zajęła drugie miejsce i nie przeszkodziły jej w tym błędy na strzelnicy, które przytrafiły jej się w pierwszym strzelaniu.

- Czuję, że mam stabilniejszą formę niż na początku sezonu. Ale każdy start staje się coraz trudniejszy. Nie wiem co stało się podczas pierwszego strzelania. Czasami tak się po prostu dzieje – stwierdziła Czeszka.

Zawody bardzo szczęśliwie zakończyły się dla Dorin Habert, której na trasie udało się wyprzedzić Laurę Dahlmeier.

- Oczywiście jestem bardzo zadowolona z wyniku, obawiałam się Laury. Nie wiem czy wolę bieg pościgowy bardziej niż sprint, ale faktycznie, w tym sezonie lepszy jest pościg.

Francuzka twierdzi, że nie ma w tym sezonie wyznaczonych żadnych szczególnych celów.

- W tym sezonie skupiam się na strzelaniu. Mam wiele rzeczy do poprawy. Moim celem są przede wszystkim Igrzyska Olimpijskie w przyszłym sezonie.

Kolejną konkurencją pań w Pucharze Świata będzie bieg indywidualny w Anterselvie. Początek 19 stycznia o 14.15.

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Marie Dorin Habert

 Finlandia | kobieta | Kaisa Makarainen