Odwleka się powrót na biathlonowe trasy Jakova Faka. Reprezentant Słowenii nie wystartuje w zawodach w Oberhofie, ale jest nadzieja, że zobaczymy go po raz pierwszy w w tym sezonie w Ruhpolding.

Dwukrotny mistrz świata nie startował w Ostersund z powodu choroby. Swój powrót zapowiadał na "domowe" zawody w Pokljuce. Dzień przed startem zapadła jednak decyzja o kolejnej absencji Chorwata startującego od kilku lat w barwach Słowenii. Nie oglądaliśmy go w Novym Meście i nie zobaczymy go również w Oberhofie.

- Jakov przygotowuje się w Pokljuce. Nie jest jeszcze gotowy do udziału w zawodach, ale powoli zbliżamy się do tego momentu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to spodziewam się, że w przyszłym tygodniu w Ruhpolding już wystartuje. Póki co wciąż potrzebuje trochę czasu na przygotowania po to by konkurować na najwyższym poziomie. Wszyscy tego bardzo chcemy - powiedział Tomas Kos, czeski trener reprezentacji Słowenii.

Pod nieobecność Faka najwyżej klasyfikowanym Słoweńcem jest Klemen Bauer, który zajmuje jednak dopiero 45. miejsce w generalce.

Powiązane osoby

 Słowenia | mężczyzna | Jakov Fak